www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon Phi: koprocesory se 72 jádry

Intel Xeon Phi: koprocesory se 72 jádry
, , aktualita
Intel si chystá novou generaci koprocesorů Xeon Phi, které jsou vyvíjeny pod kódovým označením Knight's Landing a nyní zveřejnil nové informace, které mluví nejen o 72 procesorových jádrech Silvermont.reklama
Xeon Phi "Knight's Landing" budou využívány ve spolupráci s klasickými procesory Xeon také ve zbrusu nových superpočítačích. Nedávno jsme zmiňovali nové modely, které si pro americké Ministerstvo energetiky chystá Intel ve spolupráci s firmou Cray. Jde o superpočítač Theta, jenž využije právě kombinaci procesorů Xeon a akcelerátorů Xeon Phi nové generace, ovšem nepůjde o počítač, jenž by se svým výkonem zařadil mezi dnes nejvýkonnější modely. Jeho očekávaný výkon je "pouze" 8,5 PFLOPS, zatímco další chystaný model Aurora bude mít 180 PFLOPS. Ten už ale také má být založen na ještě novější generaci Xeon Phi, což bude pravděpodobně Knight's Hill.


Zveřejněné materiály byly připraveny pro Intel Developer Forum (IDF) 2015 a ukazují základní specifikace i schema nových Xeon Phi. Dozvíme se o 36 dvoujádrových modulech, které tak dohromady dávají 72 jader generace Silvermont, jež zvládne zpracovávat dokonce až 4 procesová vlákna na jádro.

Vedle toho tu je šestikanálový přístup k paměti DDR4, které může být až 384 GB a dokonce tu máme i 8 nebo 16 GB paměti HBM, která bude ve světě grafik poprvé využita novým hi-endem generace AMD Radeon R9 300. V tomto případě by vzhledem ke své vysoké propustnosti mohla sloužit jako vyrovnávací paměť zařazená před moduly DDR4.

Xeon Phi nové generace dále obsahují kontroler rozhraní PCI Express 3.0, a to s 36 linkami. Navíc Intel slibuje, že nové Phi budou mít 3x vyšší výkon v jednovláknových operacích oproti předchozí generaci a také bude 3x energeticky efektivnější. Jejich opravdová síla se ale má skrývat v paralelizaci, v níž mají vytvořit silnou konkurenci proti grafickým čipům od AMD a NVIDIA.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek