www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jak Razer vyrábí svá mechanická tlačítka? Podívejte se

Jak Razer vyrábí svá mechanická tlačítka? Podívejte se
, , aktualita
Společnost Razer se pochlubila, že si zřídila vlastní výrobní linku, která chrlí mechanická tlačítka pro klávesnice. Až takový je prý o ně zájem a při té příležitosti se můžeme podívat také na video, které popisuje výrobní proces.reklama
Herní klávesnice Razer jsou tedy často dostupné i v mechanické podobě, přičemž firma ještě před několika lety běžně využívala tlačítka známé značky Cherry. Vzpomenout můžeme na herní periferii Razer Orbweaver s 20 mechanickými tlačítky Cherry MX Blue. Firma se ale rozhodla, že bude vyrábět vlastní mechanická tlačítka, která vzhledem velice připomínají produkci firmy Cherry. Postavila si na jejich výrobu vlastní výrobní linku, s níž se nyní pochlubila. Cílem prý bylo zajistit si potřebné dodávky tlačítek a také jejich výrobu lépe ovládat a kontrolovat výstupní kvalitu.

Razer ale neprozradil, kde tuto výrobní linku zřídil, zda tedy v domovských Spojených státech, Číně, nebo snad někde jinde. Můžeme ale předpokládat, že to bude poblíž dalších výrobních kapacit, které pracují pro tuto firmu, tedy v USA ne. Se svými tlačítky ale Razer přišel už před dvěma lety, takže je někdo vyrábět musel a firma tedy možná pouze odkoupila již existující výrobní linku.

Mechanická tlačítka Razer se zatím vyrábějí ve dvou verzích, a to Razer Green Switch a Orange Switch. Zelená jsou o trošku tužší s 50gramovýmo odporem, poskytují hmatovou odezvu a při stisku klikají. Oranžová mají 45gramový stisk, také hmatovou odezvu, ale jsou tichá. Razer rád zmiňuje, že všechny jejich části jsou zpracovány s velkou přesností a kontakty jsou pozlaceny.


Dříve jsme se také mohli dozvědět, že tlačítka Razer mají díky tomu vydržet 60 milionů stisků, což bylo hrdě vytrubováno do světa, neboť konkurenční Cherry mají udávanou výdrž "pouze" 50 milionů stisků. Nyní ale Razer toto číslo navýšil na 80 milionů a prý jde o důsledek toho, že si firma může řídit vlastní linku. Ve videu můžete vidět nejen výrobní proces, ale také způsoby testování samotných tlačítek i celých klávesnic.

Zdroj: Razer

Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik