www.svethardware.cz
>
>
>

Jídlo z 3D tiskárny dle vědců z Columbia University

Jídlo z 3D tiskárny dle vědců z Columbia University
, , aktualita
Technologie 3D tisku proniká do oblastí, kde bychom to snad ani nečekali. Tým vědců a studentů z Columbia University vyvinul 3D tiskárnu, jejíž výstupem nejsou plastové nebo kovové objekty, ale jídlo, které se dá jíst.reklama
Kuchyně zná už dnes spoustu zajímavých pomocníků, ale patrně to u nich neskončí. Revoluce se totiž blíží a podle profesora Hoda Lipsona a týmu jeho studentů z Columbia University tím bude 3D tiskárna jídla. Už v minulosti jsme si ukázali stroj na pečení palačinek, který dokázal do palačinky kreslit vzory. Nyní tu máme novou 3D tiskárnu, která dokáže použít ingredience ve zmražené, tekuté či práškové formě k vytvoření poživatelného jídla. Cílem ale není nahradit kuchaře a kuchyňské stroje, spíše je tu další možnost, jak připravit něco pod zub.


3D tiskárna jídla


Předpokládá se tedy, že v budoucnu si budete recepty stahovat z internetu a místo toho, abyste podle nich vařili vy sami, jen je pošlete do tiskárny, která podle toho ukuchtí vaše jídlo. Pochopitelně i zde bude nutné mít potřebné ingredience. Prototyp nové tiskárny má robotickou ruku a 8 zásobníků na zmražené suroviny. Další vývoj se bude ubírat montáží speciálního infračerveného ohřívače do robotické ruky. Své by ale měli říci i samotní kuchaři a vymyslet, co vše se bude dát ukuchtit s těmito technologickými postupy.


Jídlo vytištěné na 3D tiskárně


Studenti profesora Lipsona si už s tiskárnou hrají a jednou z nejoblíbenějších surovin je tavený sýr, protože se s ním velmi dobře pracuje. Tiskárna mže řídit teplotu i dobu ohřívání jednotlivých surovin. Ve vývoji je také lepší verze softwaru, která pracuje s volumetrickými daty a měla by být schopna odhadnout tvar výsledného produktu poté, co se upeče. Prozatím se předpokládá, že by si 3D tiskárny jídla mohly najít cestu do nemocnic a různých pečovatelských domů.Zdro: engineering.columbia.edu

Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek