www.svethardware.cz
>
>
>

"Tiskárna" palačinek vám díky detekci tváří upeče váš obličej

"Tiskárna" palačinek vám díky detekci tváří upeče váš obličej
, , aktualita
Lidé jsou schopni vymyslet mnoho šíleností. Jednou z nich je nový produkt společnosti Kinneir Dufort. Ti vymysleli stroj na pečení palačinek, který díky zabudované detekci tváří dokáže přenést váš obličej na palačinku. A můžete se pak sami sníst.reklama
Společnost Kinneir Dufort přišla s velmi zajímavým nápadem. Známou techniku pečení palačinek, kdy různá doba pečení, příp. různé těsto vytváří různý jas výsledné palačinky, využila u svého nového přístroje. Tím je pekárna palačinek využívající CNC systému a digitálního fotoaparátu. Vyfotí digitální fotografii, pomocí zabudovaného systému detekce a speciálního softwaru tváří najde obličej, potřebně jej ořízne a systém si propočítá úroveň stínů na jednotlivých pozicích.


Tiskárna palačinek s detekcí tváří


Pak už jen aplikuje těsto dostatečně rychle na ta správná místa a během pěti minut je vše hotovo. Hlavní je správné načasování, aby bylo dosaženo dostatečného času k pečení pro vznik tmavých tónů a nesmí se to ani přehnat a palačinku spálit. Zatím to vypadá jako hračka, ale kdo ví. Možná nastane to, že přijdete do restaurace, objednáte si palačinku, necháte se vyfotit a za pár minut budete mít sami sebe na stole. Docela užitečná a zajímavá alternativa k 3D tiskárnám, nemyslíte?

Zdroj: www.petapixel.com, www.kinneirdufort.com
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik