K vývoji autonomních vozidel se přidává i Alfa Romeo

K vývoji autonomních vozidel se přidává i Alfa Romeo
, , aktualita
Po vzoru automobilek jako je např. Tesla chce s vývojem autonomních systémů začít i Alfa Romeo. Za chvíli tak už nebude automobilka, která by systémy autopilota nevyvíjela. Jako první by jej měl mít sedan Guilia.reklama
Svá inteligentní samořídící auta už vyvíjí nemálo automobilek a jeden z velkých projektů má i Google. Mezi další výrobce, kteří plánují vývoj autonomních vozidel, se přidává společnost Alfa Romeo. První systém autopilota po vzoru elektromobilů Tesla by měl obdržet nový sedan Guilia, zatím ale není jasné, kdy by tak mělo nastat. Harold Wester, šéf Maserati a Alfy Romeo, říká, že ačkoli by vývoj tímto směrem téměř nikdo od automobilky jako je Alfa Romeo nečekal, opak je pravdou a automobilka chce svým zákazníkům nabídnout např. usnadnění každodenních cest do práce. Kolik zbude ze sportovního naturelu Alfy Romeo, těžko říci.


Alfa Romeo Guilia


Připomeňme, že Fiat Chrysler (FCA), pod kterou spadá i Alfa Romeo a Maserati, už spolupracuje s Googlem, který nedávno obdržel 100 kusů minivanů Chrysler Pacifica Hybrid pro vývoj plně autonomních vozidel. Ačkoli tato vozidla vyvíjená s Googlem by se po USA mohla prohánět už koncem tohoto roku, Wester neočekává, že by se plně autonomní vozidla od FCA mohla objevit dříve než v roce 2024.

Zdroj: autocar.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář