www.svethardware.cz
>
>
>

Karty AMD se pod Windows 10 zlepšily

Karty AMD se pod Windows 10 zlepšily
, , aktualita
Dle testů serveru techPowerUp! se mohou majitelé grafických karet AMD těšit z vyššího výkonu nových ovladačů, díky nimž se měla karta Radeon R9 Fury X celkově dostat před konkurenční GeForce GTX 980 Ti. Jak to tedy vypadá?reklama
Tato skutečnost se ukázala, když server techPowerUp! testoval kartu MSI GTX 980 Ti Lightning, přičemž pro tyto účely aktualizoval svou testovací sestavu na Windows 10 a znovu pod tímto systémem vyzkoušel svou bohatou zásobu různých grafických karet, a to samozřejmě s pomocí nejnovějších ovladačů od AMD a NVIDIE. Výsledkem je, že Radeony podaly o poznání lepší výsledky.
- vlevo starší a vpravo nové výsledky v rozlišení WQHD -


V grafech můžeme ignorovat barevné pruhy a podívat se spíše na výsledky jednotlivých karet. Jak je vidět, dříve byla R9 Fury X výrazně pomalejší než GTX 980 Ti, ovšem v nových testech jsou obě karty na shodných 82 % výkonu rychlé MSI GTX 980 Ti Lightning. Karta Radeon R9 390X dokonce předehnala GeForce GTX 980, oproti níž byla dříve trošku pomalejší a to samé se týká třeba také Radeonu R9 285 a GeForce GTX 770. To se tedy týká výsledků v rozlišení WQHD, tedy 2560 x 1440.
- vlevo starší a vpravo nové výsledky v rozlišení 4K -


Co se týče rozlišení 4K, pak souboj R9 Fury X a GTX 980 Ti dopadl také ve prospěch Radeonu, který tedy GeForce předhonil o celá 4 procenta výkonu zmíněné karty MSI a rychlejší je rovněž R9 390X. Ukazuje se tedy, že AMD výkon svých karet pod Windows 10 zlepšilo a my se můžeme jen těšit, co dalšího přinesou chystané ovladače AMD Radeon Software Crimson. Ty se tedy ve své úvodní verzi nemají zaměřit na výkon, jako spíše přinést celkovou změnu uživatelského prostředí a nové možnosti nastavení. Celkově se ale ukazuje, že AMD zařazuje vyšší stupeň, za čímž pravděpodobně stojí i to, že Radeony jsou nyní vyvíjeny v rámci samostatné firemní divize, kterou vede Raja Koduri.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře