Kawasaki vyvíjí umělou inteligenci pro své mluvící motocykly

Kawasaki vyvíjí umělou inteligenci pro své mluvící motocykly
, , aktualita
Japonská společnost touží po tom, aby se majitelé jejích motocyklů cítili, jako by komunikovali se skutečnou osobností. To je důvod, proč Kawasaki vyvíjí pro své stroje systém, díky němuž se s nimi bude možné dorozumívat řečí.reklama
Svět se mění a jen je otázkou, jak dlouho bude trvat, než bude realita vypadat úplně jako scéna vystřižená ze sci-fi filmu. A pokud tedy člověk stojí třeba o to, aby si běžně s inteligentními stroji bylo možné povídat jednoduše a přirozeně pomocí mluveného jazyka, může být potěšen. Japonská společnost Kawasaki totiž nyní vyvíjí svůj vlastní systém, který umožní jejím motocyklům hovořit s majitelem a asistovat mu při řízení.

Zdá se tedy, že budoucnost, kdy stroje budou i běžně s lidmi komunikovat pomocí řeči, už není zas tak moc daleko. Jak však Kawasaki informovala, práce na systému, který umožní motocyklům od této japonské společnosti komunikovat pomocí mluveného jazyka, jsou prozatím jen v začátcích.

Tento nový AI systém od Kawasaki dostane pojmenování Kanjo Engine. Kromě toho, že bude umělá inteligence porozumět, co jí jezdec nařizuje, samozřejmě bude schopná i odpovědět. Celý systém se tak dá přirovnat například k Siri, která je inteligentním asistentem na zařízeních s Apple iOS a ke komunikaci využívá právě mluvený jazyk.

Umělá inteligence se také bude učit přizpůsobit stylu jízdy a zvykům majitele motorky, protože bude některé úkony provádět automaticky na základě svých zkušeností. Celý tento systém je vyvíjen ve spolupráci s další japonskou společností - se SoftBank, která má mimo jiné na svědomí i malého humanoidního robota jménem Pepper, jenž slouží jako asistent a informační robot například v belgických nemocnicích.

Kawasaki věří, že umělá inteligence, díky níž budou moct jejich motocykly hovořit s majitelem, dodá strojům trochu větší "osobnost". Japonská společnost dále vidí výhodu především v tom, že lidé budou moct ke komunikaci používat naprosto přirozený způsob, jakým je jejich mluvený jazyk. A přeci jen, kdo by si nechtěl se svou motorkou popovídat?

Zdroje: engadget.com, cnet.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek