www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston přichází s M.2 2280 SSD disky

Kingston přichází s M.2 2280 SSD disky
, , aktualita
Kingston uvedl na trh nové SSD M.2 2280 disky. Ty jsou určené pro moderní notebooky nebo základní desky s chipsetem Intel Z97. V malých rozměrech nabídne kapacitu až 480 GB a vysoké přenosové rychlosti.reklama
V nabídce společnosti Kingston se nově objevují SSD disky M.2 2280. Jsou nástupci modelů M.2 2260, které byly používány OEM výrobci a např. je bylo možné najít v některých verzích Asus Zenbook. Novinka má rozměry 22×80×3,5mm milimetrů (hmotnost 7,36 gramu) a je určená pro notebooky, minipočítače i základní desky s chipsetem Intel Z97, které M.2 paměti podporují. Samozřejmostí je funkce TRIM, ochrana proti nadměrnému opotřebení díky rovnoměrnému zapisování, funkce DevSleep zajišťuje lepší řízení spotřeby a najdete tu i ochranu integrity dat v případě výpadku neočekávaného výpadku elektrické energie.


Kingston SSD M.2 2280


Zatím bude k dispozici pouze s kapacitou 120 GB, na podzim přijdou i verze s 240 GB a 480 GB. Rychlost čtení přes ATTO dosahuje hodnoty 550 MB/s, zápis pak 520 MB/s. V AS-SSD a CrystalDiskMark je to pak 500 MB/s u čtení a 330 MB/s u zápisu. Maximální rychlost náhodného čtení dosahuje hodnoty 66.000 IOPS, u zápisu je to 65.000 IOPS. Spotřeba činí 0,09 W v klidovém stavu, při čtení dosahuje 1,02 W a při zápisu 2,86 W. Podle Kingstonu vydrží 120GB varianta na zápis až 230 TB dat za dobu životnosti disku.

Zdroj: TZ Kingston

Kingston SSDNow M.2 120GB, SATA, SM2280S3/120G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře