www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kontroverzní internet zdarma zakázán v Egyptě i Indii

Kontroverzní internet zdarma zakázán v Egyptě i Indii
, , aktualita
Facebook ve spolupráci s Internet.org poskytuje internet zadarmo v rozvojových zemích. Tento projekt se ale dočkal velkých kontroverzí, v Indii a momentálně v Egyptě byla služba dokonce zakázána.reklama
Facebook se již na jaře minulého roku stal partnerem projektu Internet.org, který má za cíl poskytnout internet zdarma do rozvojových oblastí. K tomu postačí jen chytré zařízení.

Během minulého roku se projekt rozjížděl, až se před dvěma měsíci plně spustil v Egyptě a Indii. Hned vzbudil kontroverze, jelikož není zadarmo jako zadarmo.

Uživatelé sice nic neplatí a ani platit nebudou. Ale mají přístup jen k určitým službám - mohou se připojit na informační kanály, které zprostředkovávají například informace o zdraví, předpověď počasí, zprávy či sportovní výsledky.

Problém ale je, že se vždy jedná o jediný zdroj, který si není možno vybrat - tímto se porušuje nestrannost internetu. A proč na projektu spolupracoval Facebook?
Jak služba vypadá například na chytrém telefonu


Aby mezi službami, ke kterým se dá díky internetu zadarmo připojit, byla i jeho sociální síť. I zde je jasné, že k ní nejsou žádné alternativy, takže jestli uživatelé jednou přejdou na klasický internet, budou naučení používat právě Facebook.

Problémy začaly v Indii, kde byl nedávno internet zdarma zakázán kvůli neutralitě internetu. Situace se ale ještě více vyostřila v Egyptě, kde byla služba zablokována před několika dny.

Egypt k tomuto kroku neposkytl žádné zdůvodnění, Facebook prohlásil, že se problém pokusí vyřešit. Za dva měsíce provozu byl k internetu připojen 1 milion uživatelů, kteří tuto možnost dříve neměli.

Mluví se o tom, že za zablokování této služby může politická situace v zemi. Mladí by se pomocí sociálních sítí mohli domluvit a společně podniknout kroky proti vládě jako tomu bylo 5 let zpátky. Je to ale jen domněnka, třeba se jiné skutečné důvody brzy odhalí.

Zdroj: fortune.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář