www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Konzole Alienware Alpha míří na náš trh

Konzole Alienware Alpha míří na náš trh
, , aktualita
Společnost Alienware oznámila, že již v listopadu se evropští zákazníci dočkají možnosti pořídit si herní konzoli Alienware Alpha. Ta nabídne vysoký výkon a také širokou nabídku herních titulů, jaké jsou k dispozici na Steamu.reklama
Konzole Alienware Alpha je tedy jednou ze Steam Machines, čili počítačů s klasickým PC hardwarem a operačním systémem SteamOS. Alpha přichází v klasické konzolové podobě, čili jako menší zařízení, které se bude hodit mezi ostatní elektroniku v obývacím pokoji.

Vzhledem k tomu, že víme, co od SteamOS očekávat, nás bude zajímat především harware samotné konzole. Ta nepřijde ale jen v jedné verzi, takže v základní variantě nabídne dvoujádrový Intel Core i3, 4 GB operační paměti a 500GB pevný disk. Nejlepší verze bude mít čtyřjádrový Core i7, 8 GB paměti, 2TB pevný disk a neupřesněnoou grafickou kartu založenou na architektuře Maxwell. Nejspíše tak půjde o GeForce GTX 750 nebo GTX 750 Ti.

Společnost Valve také ještě zdaleka nedokončila svůj ovladač Steam Controller, který má být jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu celé platformy. Ke konzoli tak dostaneme jiný ovladač, přičemž vzhledem k použitému hardwaru se přímo nabízí ovladač z konzole Microsoft Xbox 360.

SteamOS ale také dostane podobně jako mobilní telefony s Androidem nástavbu, zde v podobě rozhraní Alpha UI. Ta poslouží k lepšímu ovládání systému pomocí zmíněného ovladače, ale jinak tu budou klasické funkce systému SteamOS.

Zatím je otázkou, kdy přesně bude Alienware Alpha k dispozici v České republice a ceny pochopitelně také nejsou známy.

Zdroj: TZ Dell - Alienware
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře