www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Krabicové Windows 10 přijdou na flash disku, DVD asi nebude

Krabicové Windows 10 přijdou na flash disku, DVD asi nebude
, , aktualita
Už dříve jsme se mohli dozvědět, že Microsoft plánuje distribuovat své nové Windows 10 na USB flash discích. Ty se již objevily v předprodeji a Fudzilla navíc přišla se zprávou, že verze s DVD v prodeji nebudou.reklama
V obchodech amerického Amazonu se tedy již objevily v předprodeji Windows 10 na USB flash discích, které budou ale dle uvedených informací k dispozici až od 30. srpna, tedy za šest týdnů. Amazon aspoň dodržuje stanovené ocenění, které pro svůj systém zvolil samotný Microsoft, takže prodává Windows 10 Home za 120 dolarů a Windows 10 Pro za 200 dolarů a k dispozici budou pochopitelně 32bitové i 64bitové verze. Obě částky zahrnují poštovné a k dispozici je i možnost si nechat krabice dárkově zabalit.

Windows 10 distribuovaných na flash discích jsme se poprvé dozvěděli na konci června. V tu dobu ještě zdroje tvrdily, že tyto verze systému budou dražší, čili že dáme 144 USD za Home a 238 USD za Pro, což se tedy naštěstí nepotvrdilo.

V našich internetových obchodech systém Windows 10 ještě nenajdeme a pokud ano, pak zatím ještě bez uvedené ceny a samozřejmě nedostupný.

Server Hexus mluví o stejných cenách za krabicové verze systému s flash diskem a DVD, ovšem server Fudzilla uvádí, že DVD verze nebudou, čemuž prozatím odpovídá i výpis z obchodu Amazon, kde jsou nabízeny pouze Windows 10 na flash disku. Pro většinu uživatelů by takové rozhodnutí Microsoftu bylo jistě akceptovatelné, však instalace systému z flash disku je jednodušší, potenciálně rychlejší a je třeba si uvědomit, že řada uživatelů už optickou mechaniku ani nevyužívá a některé počítače pro ni ani nemají místo. Na druhou stranu některé starší počítače zase nemusí podporovat bootování z USB zařízení, ale pak bude samozřejmě možné si Windows 10 vypálit a použít zakoupenou licenci.

Uvidíme, zda uvedené datum dostupnosti na Amazonu bude skutečně platit, však 30. srpen není zrovna v souladu s výrokem Microsoftu, že krabicový systém bude k dispozici krátce po vypuštění systému na trh, což se stane 29. července. Dle Venture Beat můžeme skutečně očekávat, že krabicové Windows 10 budou v prodeji dříve.

Zdroj: TZ Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek