www.svethardware.cz
>
>

Kybernetické útoky pokračují, hackeři ukradli americké vládě 4 miliony záznamů

Kybernetické útoky pokračují, hackeři ukradli americké vládě 4 miliony záznamů
, , aktualita
USA čelí dalšímu obrovskému kybernetickému útoku. Po několika pojišťovnách si hackeři nyní smlsli rovnou na úřadu Office of Personnel Management a získali údaje 4 milionů nynějších i minulých vládních zaměstnanců.reklama
Že elektronická data opravdu nejsou v bezpečí, ukázal další obrovský hackerský útok. Hackeři získali přístupy k počítačům amerického úřadu Office of Personnel Management (OPM), díky čemuž získali data většiny vládních zaměstnanců napříč velkým množství nejrůznějších úřadů v USA. Celkově bylo odcizeno na 4 miliony záznamů. Na celou záležitost se přišlo tak, že OPM v dubnu začalo zvyšovat úroveň svého zabezpečení, nasadilo detekční systém Einstein, načež se zjistilo, že začali trochu s křížkem po funuse.
Už v prosinci minulého roku totiž došlo k velkým únikům, za které může patrně klasická nejjistější metoda, phishingové maily důležitým zaměstnancům úřadu. Pak už jen stačí získat nějaké nepozorné úředníky, kteří klikají tam, kam nemají a hackeři mohou získat přístup i k celé síti. Má se za to, že útok pocházel z Číny a má jej na svědomí stejná skupina, která získala data 80 milionů klientů pojišťovny Anthem. OPM nyní nabízí 18měsíční "credit monitoring", tedy služby zamezující škodám vzniklým z případné krádeže identity (případně alespoň řeší vzniklé situace).

Zdroj: cnn.com, eweek.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek