www.svethardware.cz
>
>
>

Lenovo upevňuje svou pozici jedničky na PC trhu

Lenovo upevňuje svou pozici jedničky na PC trhu
, , aktualita
Společnost Lenovo zveřejnila své nejnovější finanční výsledky, dle nichž zvyšuje svůj náskok jako jednička v prodejích počítačů PC. Firma totiž za poslední kvartál vykázala téměř třetinový nárůst zisku.reklama
Čistý příjem Lenova za třetí fiskální kvartál (říjen až prosinec) činí celkem 256,3 milionu dolarů, což je 29procentní nárůst. Nicméně to platí ještě pro období, po němž vyšlo najevo rozhodnutí akvizovat Motorola Mobility od firmy Google a také divizi x86 serverů od IBM. To jsou akvizice, které Lenovo dohromady přijdou na 5,2 miliardy dolarů, ale přinesou jí rozšíření do serverového a mobilního trhu.

CEO Lenova, Yang Yuanqing, tak varoval, že v krátkodobém měřítku to přinese negativní vliv na výkon firmy, neboť oba akvizované podniky jsou v současné době ztrátové a zvláště u Motoroly se očekává, že návrat k ziskovosti potrvá tři až pět kvartálů. Optimistické akvizice, které se rovnají polovině dnešní tržní hodnoty firmy Lenovo, však trošku vyděsily akcionáře a přinesly propad akcií o 6 procent.

Ve třetím kvartálu však Lenovo dosáhlo tržeb 10,8 miliardy USD, což je 15% meziroční nárůst a také jde o vůbec první kvartál, v němž firma překročila hranici 10 miliard. Na trh za stejnou dobu dodala na 32,6 milionů zařízení, a to 17,3 milionu chytrých telefonů a tabletů a 15,3 milionu počítačů. V jejich případě to znamená 18,5% podíl na trhu.

Vedení firmy pak má plány především na znovuuvedení značky Motorola v Číně a nových trzích, ovšem dosavadní plány Motoroly na výrobu dražších zařízení pro tradiční trhy prý zrušeny nebyly.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek