www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar Portable SSD, další externí SSD disk

Lexar Portable SSD, další externí SSD disk
, , aktualita
Přenosné SSD disky budou asi čím dál častější. Se svou troškou do mlýna přispěla i společnost Lexar, která uvedla Portable SSD. Tento disk se bude vyrábět v kapacitách 256 GB a 512 GB, přičemž nebude obsahovat žádné pohybující se součásti.reklama
Vedle externího SSD disku Samsung T3, který jsme vám již představili, se na CES 2016 objevily i externí SSD disky jiných výrobců. Jedním z nich je Lexar Portable SSD. Místo pevného disku tu najdete rychlé flash paměti a Lexar slibuje až šestkrát vyšší výkon ve srovnání s přenosnými pevnými disky. V řeči čísel je to 450 MB/s u čtení a 245 MB/s u zápisu.


Lexar Portable SSD


K dispozici bude ve dvou verzích s kapacitou 256 GB a 512 GB. Máte zde i LED, které vám ukážou dostupné volné místo. Vedle výrazně vyšší rychlosti slibuje Lexar i lepší výdrž a lepší odolnost vůči nárazům. Disk využívá rozhraní USB 3.0. Cena 256GB verze byla stanovena na $149, 512GB varianta pak vyjde na $249.

Zdroj: lexar.com, photographyblog.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek