www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

LG 27MU67: herní 27" LCD se 4K a FreeSync

LG 27MU67: herní 27" LCD se 4K a FreeSync
, , aktualita
V poslední době slýcháme ve spojení s herními LCD monitory především o technologii AMD FreeSync a konkurenční NVIDIA G-Sync jako by ustupovala do pozadí. Není ale divu, když FreeSync je v porovnání s G-Sync horká novinka.reklama
Navíc se očekává, že AMD brzy převezme otěže na poli grafických karet, konkrétně tedy její čipy Fiji s paměťmi HBM, i když to ještě může překazit očekávaná NVIDIA GeForce GTX 980 Ti. Je jasné, že AMD Fiji nebude za hubičku, ale to ostatně není ani většina monitorů s podporou technologie FreeSync, nový LG 27MU67 nevyjímaje.

Jedná se totiž o 27" monitor s panelem typu IPS, rozlišením Ultra HD (3840 x 2160), čili s poměrem stran 16:9. LG mluví o "Serious Kit for Serious Gamers", ovšem zatím si ještě nepřipravil ani tiskovou zprávu a ani produktovou prezentaci na vlastních stránkách. Nemáme tak k dispozici veškeré podrobné specifikace.

Nějaké informace se o LG 27MU67 přesto objevily, jako třeba to, že použitý panel IPS má 10bitovou barevnou hloubku a dokáže z 99 procent pokrýt barevný prostor sRGB. K dispozici také budou různé profily včetně herních. Navíc LG mluví o obnovovací frekvenci až 144 Hz a také o 1ms odezvě, ale tyto informace se mohou vztahovat k celé herní řadě. Však u panelů typu IPS není zrovna obvyklé, aby měly tak rychlou odezvu.

Podívat se také můžeme na panel s rozhraními monitoru, kde máme dva HDMI plné velikosti plus jeden DisplayPort a pak ještě miniverzi DisplayPortu, sluchátkový konektor a kulatý napájecí konektor pro externí adaptér. Dozvíme se také, že využít budeme moci všechny čtyři porty najednou a rozdělit obrazovou plochu na čtyři 13,5" s rozlišením Full HD. Stejně tak tu je evidentně i flexibilní stojan s možností nastavení výšky a kompatibilitou s VESA držáky.

V Austrálii je již nový LG 27MU67 v obchodech s cenou 799 AUD, což je asi 615 USD nebo 15.500 Kč.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik