www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

LG 29UC97: nová zahnutá devětadvacítka s Thunderboltem

LG 29UC97: nová zahnutá devětadvacítka s Thunderboltem
, , aktualita
LG Electronics si připravilo nový LCD monitor 29UC97, který navazuje na svého většího bratříčka LG 34UC97. Nabídne nám velkou, 29palcovou obrazovku, která není rovná, ale zahnutá. Nabídka těchto monitorů se tedy rozšiřuje.reklama
LG představilo svůj IPS 21:9 Curved UltraWide Monitor - 34UC97 už v srpnu minulého roku a v tu dobu šlo o první model se zahnutou obrazovkou a poměrem stran 21:9. Nyní jej na trhu doplní další model se 29" obrazovkou, a to LG 29UC97. Z označení je jasné, že oba monitory patří do stejné řady a měly by se lišit "jen" ohledně použité obrazovky.

To je ovšem zásadní rozdíl, který přináší také odlišné rozlišení. To již není 3440 x 1440 jako u 34" modelu, ale 2560 x 1080, přičemž jde o panel typu IPS s poměrem stran 21:9. Jeho obnovovací frekvence je až 75 Hz, odezva 5 ms šedá-šedá, jas 300 cd/m2 a kontrastní poměr 1000:1 (statický). LG také uvádí, že tyto monitory kalibruje už ve své továrně a slibuje 100procentní pokrytí barevného prostoru sRGB.

Uživatel si pak může vybrat mezi několika režimy s různými teplotami barev a také má k dispozici režim PBP (picture by picture), takže může najednou zobrazit dva obrazy z různých počítačů či jiných zařízení vedle sebe. Zpráva dále mluví o technologii flicker-free, takže bychom neměli zaznamenat poblikávající podsvícení a pak tu máme nabídku rozhraní skládající se z DisplayPortu, dvou HDMI, dvou rozhraní Thunderbolt a hubu se dvěma porty USB 3.0. Máme tu také výstup na sluchátka a dva 7W reproduktory. Stojan je bohužel pouze základní, který umožní nastavení sklonu (-5 až 15 °), ale můžeme si pořídit lepší a monitor na něj přimontovat pomocí VESA (100 x 100).

34" LG 34UC97 u nás stojí přinejmenším 25 tisíc korun a od 29" novinky tedy můžeme očekávat cca poloviční cenu. Však 29" širokoúhlé modely jsou k dispozici už za cenu pod deset tisíc, ovšem ty zpravidla nemají zahnutou obrazovku a ani rozhraní Thunderbolt.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek