www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li DK01: stolní skříň, a to doslova

Lian Li DK01: stolní skříň, a to doslova
, , aktualita
Společnost Lian Li už dala finální podobu svému počítačovému stolku DK01, který zároveň poslouží jako počítačová skříň. Přicestovala s ním na letošní CeBIT, kde rovněž zveřejnila, že se má již brzy dostat na trh.reklama
Počítačový stolek a skříň v jednom, Lian Li DK01, byl poprvé představen již na začátku tohoto roku, ale pouze v podobě prototypu, na němž výrobce od té doby provedl řadu změn. Stále jde o celý počítačový stolek s vlastníma nohama a místem pro obsáhlou PC sestavu, ovšem nyní již jeho nohy nejsou červené, ale černé, čímž se celý vzhled sjednotil.

Dále máme na pravé straně jakousi "kapsu" se čtyřmi věšáky, které můžeme využít třeba pro sluchátka. Individuálně odnímatelné diskové šachty se přesunuly na levou stranu, aby uvolnily místo pro vodní chlazení, díky čemuž skříň podporuje až 360mm radiátory. Pak je tu nová odnímatelná polička pro klávesnici a myš, podpora až třech monitorů namísto dvou a nakonec budou k dispozici dvě verze se šířkou 900 mm a 1200 mm.

Firma Lian Li poděkovala svým zákazníkům za zpětnou vazbu, která jí pomohla skříň dokončit a slíbila, že obě verze se dostanou na trh již brzo. Nabídnout mají ty samé vlastnosti, takže to, co se vejde do 1200mm stolku, se vejde i do 900mm. Na otázky ohledně síly a odolnosti tohoto stolku, který by měl nést slušnou nálož hardwaru a tři monitory navrch, Lian Li odvětilo, že s tím nebude žádný problém. Stůl má být velmi pevný, a to i bez svého hlavního šuplíku pro hardware.

Co se týče přesných informací o dostupnosti a ceně, ty zatím firma odmítla podat, protože DK01 ještě není zcela dokončen a ve výrobě. Nicméně již jsou k dispozici finální specifikace.

Rozměry stolu tedy jsou 900/1200 x 800 x 600 mm (Š x V x H) a samotná "polička" pro klávesnici má rozměry 800 x 65 x 240 mm. Až na vrchní sklo je stůl celý vyrobený z hliníku a nabídne prostor pro devět 2,5" či 3,5" zařízení a jednu tenkou optickou mechaniku. Slotů pro karty tu je deset, mezi podporované desky patří ty s formáty ATX, Micro ATX či HTPX, pro chlazení poslouží až šest 120mm ventilátorů a vepředu máme čtyři porty USB 3.0 a dva audio. Maximální délka karet je 380mm, ATX zdroj může mít hloubku až 280 mm, procesorový chladič výšku 170 mm a pak tu máme pozici pro již zmíněný 360mm radiátor.
Zdroj: TZ Lian Li
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek