www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-Q19: třípatrová skříň

Lian Li PC-Q19: třípatrová skříň
, , aktualita
Jednou z firem, která i ve světě počítačových skříní neúnavně vymýšlí stále nové a originální modely, je Lian Li. Ta si tentokrát připravila model PC-Q19, tenkou skříň se třemi patry určenou pro HTPC nebo kanceláře.reklama
Počítačová skříň Lian Li PC-Q19 je jako obvykle celá, nebo téměř celá z hliníku a k dispozici by měla být v černém a stříbrném provedení. Jedná se o model navazující na starší Lian Li PC-Q12, jenž byl představen již v roce 2012 společně s PC-Q18. Dle výrobce se PC-Q19 bude hodit především pro počítače typu HTPC nebo kancelářská PC. Měla by být tedy elegantní a zároveň prostorově úsporná, přičemž to první ať posoudí každý sám, ale o tom druhém nemůže být sporu. PC-Q19 má totiž velmi malý půdorys, a to díky tomu, že vrství na sebe tři patra. Stabilitu zajistí odnímatelný stojan a přední panel nám nabídne krom podsvícené lišty jen tlačítko Power a dva porty USB 3.0. Vzhledově tedy přeplácaná není.

Ve spodním patře je pozice pro základní desku formátu Mini-ITX a zbyde tu dost místa i pro procesorový chladič. Sice tedy nízkoprofilový, ale jak ukazuje jedna z fotografií, vejdou se sem i poměrně výkonné modely. Střední patro může díky tzv. Riser card hostit grafickou kartu s rozhraním PCI Express, která má délkový limit 220 mm a připraveny jsou pro ni dvě záslepky i dostatek místa navíc. Nahoře pak bude sedět napájecí zdroj formátu SFX, přičemž k některým modelům můžeme potřebovat prodlužovací kabely, aby dosáhly až k desce.

Co se týče úložných zařízení, můžeme do útrob PC-Q19 umístit až tři 2,5" zařízení a jedno 3,5". Samotnou skříň můžeme umístit i horizontálně, aby zapadla mezi ostatní elektroniku v obývacím pokoji. Dále tu máme bočnice připojené bez pomoci šroubků, takže je můžeme snadno a rychle sejmout a nechybí ani prachové filtry, které jsou přidržovány magnety. Součástí skříně je také jeden vrchní 120mm ventilátor.

Lian Li PC-Q19 bude k dispozici během několika dní za doporučenou cenu 149 USD. To se ale týká obchodu Newegg a je otázkou, kdy dorazí do našich obchodů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře