www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li uvádí stolek pro PC i dvoukomorovou skříň

Lian Li uvádí stolek pro PC i dvoukomorovou skříň
, , aktualita
Lian Li, známý to výrobce hliníkových skříní, si připravil nové zajímavé produkty pro představení na Computexu. Jednak je to stolek, do nějž budeme moci instalovat celou PC sestavu a pak to je dvoukomorová skříň pro bohaté sestavy.reklama
Své PC stolky Lian Li označuje slovy Desk Chassis, který je krátký a výmluvný. Opravdu to jsou stolky sloužící také jako počítačová skříň, ovšem v podání této firmy nejde o první modely tohoto typu. Už v předchozím roce byl představen stolek Lian Li DK01, na nějž dnes navazují modely DK-Q2 a DK-03.

Lian Li toho o těchto nových produktech moc neprozradilo, a tak ani pořádně nevíme, jaký je rozdíl mezi modelem DKQ2 a DK03. Možná, že první model měl nějaké problémy se stabilitou, neboť nové stolové skříně mají přepracované nohy, které vypadají mnohem silněji a stabilněji. Mají také dole šroubovací nástavce, díky nimž můžeme vyrovnat případné nerovnosti na naší podlaze.

Dále tu je také zobrazen vyndávací tray, jenž nese základní desku i jiné komponenty, přičemž tento systém by měl být dle výrobce přívětivější a umožní snadnější instalaci. Pod touto hliníkovou deskou se také může schovat kabeláž, aby sestava vypadala skrz vrchní temperované sklo lépe. A to je vše, co se zatím o DKQ2 a DK03 dozvíme.

Vedle nich tu je ona dvoukomorová skříň s konceptem, který už také známe. Jde o typ kostka, který je uprostřed vertikálně rozdělen trayem pro základní desku, takže nalevo je místo pro ni a její komponenty a napravo zase pro zdroj či úložná zařízení. Tyto skříně jsou přinejmenším na levém boku a vepředu celé proskleny (vpravo asi nebudou) a určeny jsou pro uživatele, kteří potřebují především prostor. Nad deskou tak máme plných 5 centimetrů místa, karty mohou být až 375 mm dlouhé, zdroj 298 mm hluboký a pak tu je ještě 68 mm místa vepředu, nejspíše pro instalaci radiátoru vodního chlazení.

Takový radiátor může nést až tři, nespíše 140mm ventilátory. Pak ještě z obrázků zjistíme, že tu je jedna velká šachta pro šest pevných disků, ale nejspíše žádná mechaniková pozice. Na podrobnější informace si ale budeme muset počkat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře