www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G Pro: herní myš od hráčů eSports

Logitech G Pro: herní myš od hráčů eSports
, , aktualita
Logitech se pochlubil novou herní myší G Pro Gaming Mouse, na níž spolupracoval s různými profesionálními hráči a kterou založil na starších modelech G100s a G303. Už dle prvního pohledu jde o myš pro akční hry.reklama
To prozrazuje její výbava a celkové provedení. Myši pro strategie a hry typu MMORPG jsou obvykle vybaveny mnoha tlačítky, zatímco Logitech G Pro Gaming Mouse má spíše základní výbavu a celkově vypadá nenápadně. Ještě aby ne, když vychází z modelů G100s a G303, od nichž si dle výrobce vypůjčila "rychlost, přesnost a odezvu". Co se týče spolupráce s profesionálními hráči, zde jde spíše o vzájemnou podporu mezi sponzorem a sponzorovaným, z níž vycházejí také prohlášení ve stylu "Díky pohodlnému tvarování a špičkovému senzoru jsem nikdy neměl problém sejmout své protivníky", jež by skvěle pasovala i do teleshoppingu. Věnujme se tak raději samotnému produktu.

Logitech G Pro Gaming Mouse staví na senzoru PMW3366, který známe už ze starších modelů jako Logitech G900 Chaos Spectrum nebo Logitech G303 Daedalus Apex, a tak vímem že jde o senzor s rozlišením až 12.000 dpi, který zvládne zrychlení 40 G a rychlost pohybu až 7,6 m/s. Ovladače jsou zde také nastaveny tak, aby pohyb myši vůbec nevyhlazovaly, jak to činí kancelářské myši, u nichž naopak oceníme zarovnávání horizontálního a vertikálního pohybu ukazatele.

Pak výrobce zmiňuje odpružení tlačítek s kovovými pružinami, které mají zajistit konzistentní a rychlou odezvu, aniž by se zvyšovala síla, kterou musíme vyvinout při stisku. Jinými slovy, tlačítka by se měla velice rychle vracet do výchozí pozice, což je vhodné u myši určené pro akci provázenou zuřivým klikáním. Máme tu dvě hlavní tlačítka, kolečko, tlačítko nad ním pro změnu rozlišení a pak dvě postranní tlačítka vlevo. Myš tak sice vypadá, že má souměrný tvar a bude se hodit pro praváky i leváky, ale právě levákům nebude vyhovovat umístění bočních tlačítek. Největší zátěž musí vydržet hlavní tlačítka, jež mají zvládnout 20 milionů stisků, což má odpovídat dvěma rokům, po něž budeme myš používat 10 hodin denně.

Zmíněna byla také nízká hmotnost a jistý "speciální potah" těla myši, který má zvyšovat odolnost a zajistit lepší úchop, ale nejspíše půjde o prosté pogumování povrchu. Samozřejmě pak nechybí Logitech Gaming Software (LGS), který umožní nastavit a uložit hodnotu dpi, funkce tlačítek, konfiguraci podsvícení a další parametry, k čemuž se využije vestavěná paměť v myši.

Logitech G Pro bude k dostání v našich obchodech od letošního září za doporučených 2190 Kč.

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik