www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G900 Chaos Spectrum: bezdrátová herní myš

Logitech G900 Chaos Spectrum: bezdrátová herní myš
, , aktualita
Logitech si připravil další herní periferii, v jejímž označení je slovo Spectrum. Očekávat tak můžeme RGB podsvícení, ale především herní myš, která komunikuje pomocí bezdrátového rozhraní. V případě potřeby ale umí využít i USB.reklama
Logitech G900 Chaos Spectrum se zařadí mezi periferie jako Logitech G810 Orion Spectrum nebo Logitech G502 Proteus Spectrum. Jedná se o myš, která má souměrný tvar i rozložení tlačítek, takže se bude hodit pro praváky i leváky. To ale obvykle také znamená, že se taková myš drží hůře než myš s tvarem určeným pro levou, či pravou ruku.

G900 Chaos Spectrum dokáže využít buď rozhraní USB s odpojitelným kabelem, který má sice speciální koncovku, ale to pouze pro posílení spojení konektoru s myší. Ten jinak vypadá na klasický Micro USB. Tu pravou volnost pohybu nám dá až bezdrátové rozhraní a v tomto případě je to také klasika: rádiové na 2,4 GHz. Záměrem firmy bylo také vytvořit lehkou myš, což se ale moc neslučuje se snahou dosáhnout dlouhé výdrže na baterie. Nakonec to skončilo tak, že myš váží jen 107 gramů a baterie dokáže vydržet 32 hodin nebo 24 hodin se zapnutým podsvícením. Pak bude pochopitelně stačit připojit kabel a myš se přepne na USB a začne dobíjet baterie. To lze bez problémů provést i přímo při hraní, aniž bychom museli hru startovat znovu. Dobití prázdné baterie bude trvat asi dvě hodiny.

Myš využívá optický snímač PMW3366, který známe už díky zmíněné myši Logitech G502 Proteus Spectrum. Jde o snímač s velice vysokým rozlišením v rozsahu 200 až 12000 dpi. A jako herní myš G900 nevyužívá vyhlazování pohybu, což je vlastnost kancelářškých myší, takže se Logitech může chlubit tím, že věrně kopíruje pohyb ruky a také nám umožní senzor zkalibrovat pro různé povrchy. To skutečně funguje, jak jsme si vyzkoušeli v recenzi modelu Logitech G502 Tunable Gaming Mouse.

Podsvícení loga G a třech proužků indikujících nejspíše nastavené rozlišení si můžeme upravit a vybrat si libovolnou barvu. Stejně tak tu jsou různé obvyklé režimy jako pulzování, apod. Barvy podsvícení ale mohou posloužit především k tomu, abychom mohli ihned rozeznat zvolený profil. Pak můžeme zmínit novou konstrukci tlačítek s "otočnými závěsy", která má zajistit pohotový stisk s nízkým odporem. Ten ale zároveň nesmí být příliš nízký, abychom tlačítka nemohli stisknout jen vahou svých prstů. Za povšimnutí stojí také konstrukce kolečka připomínající loukoťová kola.
 • Velikost: 130 x 67 x 40 mm
 • Hmotnost: 107 g
 • Rozlišení: 200 – 12 000 dpi
 • Maximální zrychlení: > 40 G
 • Maximální rychlost: > 300 ips
 • Formát přenosu dat přes USB: 16 bitů na osu
 • Dotazovací frekvence USB i 2,4 GHz: 1000 Hz (1 ms)
 • Mikroprocesor: ARM, 32bitový
 • Odolnost tlačítek (levé / pravé): 20 milionů kliknutí
 • "Nájezd" teflonů: 250 kilometrů
 • Výdrž baterie: až 30 hodin
 • Bezdrátový dosah: 10 metrů


Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek