www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G910 Orion Spark: herní klávesnice posunující hranice

Logitech G910 Orion Spark: herní klávesnice posunující hranice
, , aktualita
Logitech si připravil novou herní klávesnici s celkovým označením G910 Orion Spark RGB Mechanical Keyboard, která má být nejvyspělejším herním modelem na světě. Využívá zcela nové mechanické klávesy a zaměřuje se i na podsvícení.reklama
Logitech G910 Orion Spark RGB Mechanical Keyboard je vybavena novými mechanickými tlačítky Romer-G, které mají dle tiskové zprávy nabídnout "o 25 procent rychlejší sepnutí" než jiné mechanické klávesy. Logitech je sice nejmenoval, ale je zřejmé, že srovnává především s Cherry MX. Vedle toho tu máme vylepšený systém podsvícení, aplikaci Arx Control a také devět programovatelných kláves.

Nová klávesnice by měla být také velmi odolná, na což poukazují snad všichni výrobci mechanických modelů. To se týká nejen jejího těla, ale také tlačítek Romer-G se zdvihem 1,5 mm, jež mají vydržet až 70 milionů stisků. Logitech se o jejich konstrukci moc nerozpovídal, ale z uvedeného obrázku je patrné, že jde o prostá tlačítka s pružinkou a lineárním stiskem. Obrázek ale také ukazuje, kde je umístněna SMD dioda.

Dioda se nachází přesně uprostřed tlačítka, čili ne nahoře nebo dole, jak je tomu v případě klasických Cherry MX. Výhodou pak je, že taková LED dokáže stejnoměrně podsvítit celou plochu klávesy, čehož Logitech patřičně využil především u kláves ASWD a programovatelných kláves. Ostatní klávesy mají své popisky umístěny uprostřed, zatímco u klávesnic s Cherry MX najdeme hlavní popisky v horní nebo spodní části dle toho, kde je umístěna LED.

Zde navíc můžeme barvu podsvícení u každé klávesy měnit a namíchat si libovolný odstín z palety 16,8 milionu barev, čili jde o RGB diody. Další specialitkou je dokovací drážka, do níž budeme moci umístit chytrý telefon a využít na něm speciální aplikaci, která funkce klávesnice rozšíří.

Kláves G je tu tedy celkem devět a jako obvykle máme k dispozici tři profily, jež dovolí najednou naprogramovat až 27 funkcí a maker. Aplikace Arx Control je určena pro mobinlí telefony s operačním systémem Android nebo iOS a spolupracuje s obslužným softwarem LGS. Slouží pro zobrazení různých informací na obrazovce mobilního telefonu, třeba o výkonu počítače nebo informací z dané hry a posloužit může také k ovládání multimédií. Něco podobného nabídne také Roccat u své klávesnice Skeltr.

Rozměry klávesnice jsou 210 x 505 x 35,5 mm, hmotnost 1,5 kg a využito je klasické rozhraní USB 2.0. Záruka je standardní dvouletá a dostupnost je naplánována na listopad, přičemž doporučená cena byla stanovena na 4984 Kč. Je to tedy klávesnice pro opravdové nadšence nejen díky svým funkcím, ale také kvůli své ceně.

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře