www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech koupil Saitek a cílí na simulátory a VR

Logitech koupil Saitek a cílí na simulátory a VR
, , aktualita
Saitek, jeden z nejoblíbenějších výrobců herních periferií specializující se na královskou třídu simulátorů se stane majetkem firmy Logitech. Můžeme doufat, že se mu pod novým vedením povede dobře, pokud tedy bude tato značka zachována.



reklama
Když se řekne Saitek, vybavíme si především všemožné joysticky, které jsou někdy i specializované třeba na letadla Cessna a pak tu máme také ovladač speciálně pro hru Farming Simulator. Nicméně firma je zvláště oblíbená pro své kvalitní joysticky a na našem trhu má nabídku, jíž co do rozmanitosti dokáže konkurovat pouze samotný Thrustmaster.





Firmu Saitek přitom již od roku 2007 vlastní společnost Mad Catz, která se sama specializuje na obvyklé herní periferie: klávesnice, myši, gamepady a headsety. Saitek koupila za 30 milionů dolarů, ale od té doby nedokázala její hodnotu zvýšit, neboť ji nyní posílá dále za pouhých 13 milionů. To je pro firmu jako Logitech pouhý bonbónek, který u nás aktuálně nabízí pouze jediný joystick, a to Extreme 3D Pro. Zato volantů má jako obvykle v portfoliu více, takže své zkušenosti s výrobou herních periferií má více než dost. Mad Catz si ale ponechají v nabídce všechny myši, klávesnice a jiné produkty, které Saitek vyvinul od roku 2007. Ten tak bude moci pod taktovkou Logitechu začít vyvíjet zbrusu nové periferie.





Nyní nás může trápit především to, co Logitech se Saitekem provede. Dle tiskové zprávy je témě jisté, že ten bude pod ním nefungovat jako celá divize, která bude přicházet na trh s periferiemi pod svou snačkou. Namísto toho bude asi celý asimilován v divizi Logitech G, neboť jeho produkty budou "v průběhu následujících měsíců integrovány do portfolia Logitech G". Bude to škoda, však jde o firmu založenou již v roce 1979, která je oblíbená díky svým kvalitním produktům za adekvátní cenu, i když zlí jazykové si stěžují na to, že kvalita šla po akvizici firmy dolů jako čumák sestřeleného MiGu. Logitech na druhou stranu známe spíše jako firmu nabízející produkty, jejichž cena je často pozoruhodně vysoká.

Logitech si dle svého vyjádření uvědomuje, že Saitek je firma, po jejíchž ovladačích sahají hráči her jako Elite: Dangerous, Eve: Valkyrie, Microsoft Flight Simulator či Farm Simulator, takže je svým způsobem specifická. To by tak mohl reflektovat, zvláště když dle něj jsou "simulátory super a budou ještě lepší" a značka Saitek má svůj věhlas. Nyní bych si ale nesázel na to, že bude ještě za rok existovat.

Logitech také myslí na svět virtuální reality, pro nějž by Saitek mohl produkovat nová polohovací zařízení a zde existuje velký potenciál. Trh s VR je třeba ještě nastartovat, ale poté tu vznikne prostor vyrábět nové specializované ovladače, jako jsou třeba makety zbraní fungující jako ovladač pro 3D VR střílečky, apod. Uvidíme, co přinese nová vize Logitechu, jak "dotáhnout herní periferie dále a vyvíjet je rychleji". Doufejme, že se do vize Logitechu vměstná i dříve dohodnutá spolupráce s Cloud Imperium Games na vývoji specializovaných ovladačů pro hru Star Citizen. Zpráva končí informací, že nabídku přestoupit do Logitechu akceptovalo celých osm zaměstanců firmy Saitek z oblasti výzkumu a vývoje.

Zdroj: Saitek
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek