www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech Orion G610: tentokrát s Cherry MX

Logitech Orion G610: tentokrát s Cherry MX
, , aktualita
Logitech je známý tím, že raději využívá svá řešení a svůj hardware, a tak jeho klávesnice G410, G810 či G910 využívají tlačítka Romer-G. Nyní se ale Logitech rozhodl nabídnout novou klávesnici, která využívá tlačítka Cherry MX.reklama
Logitech Orion G610 je tedy další z řady mechanických klávesnic, která tentokráte využívá tlačítka Cherry MX Red nebo Cherry MX Brown. Na výběr je tedy mezi tlačítky s lineárním stiskem, nebo s mírnou hmatovou odezvou. Logitech nám tak dává na výběr, zda chceme osvědčená tlačítka německého výrobce, nebo jeho verzi.

Klávesnice samotná je poměrně jednoduchá a její výbava navíc čítá několik tlačítek pro ovládání zvuku, multimédií a bílého podsvícení, stejně jako je tu tlačítko pro zapnutí herního režimu, čili deaktivaci kláves Windows. Jde tak o model podobný tomu, jejž Logitech prodává pod označením G810 Orion Spectrum, ovšem s jinými tlačítky a pouze bílým podsvícením. U toho si budeme moci nastavit jas, a to u každé klávesy zvlášť, a využít také řadu režimů jako světelné vlny nebo pulzování. Podsvícení také půjde synchronizovat s ostatními periferiemi, které patří do skupiny Logitech LGS.

Vedle toho si můžeme nastavit i makra, přestože pro ně klávesnice nemá přímo vyhrazená tlačítka a k dispozici jsou profily přiřaditelné různým aplikacím a hrám.

Klávesnice má rozměry 153 x 444 x 34 mm a hmotnost 1259 gramů. Využívá rozhraní USB 2.0 na kabelu o délce 1,83 metru. Obě tlačítka mají odpor při stisku 45 gramů, celkový zdvih 4 mm a na stisk reagují už v jeho polovině.

Logitech chce nabídnout novou G610 Orion Brown a Red od začátku dubna, a to za doporučenou cenu 105 liber, nebo u nás za 3876 Kč. Za tuto cenu si ji budeme moci objednat přímo od Logitechu s poštovným zdarma, ovšem je otázka, zda toto bude platit i u nás.

Zdroj: TZ Logitech
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek