www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox C-Series: čipy AMD a až šest monitorů

Matrox C-Series: čipy AMD a až šest monitorů
, , aktualita
Netrvalo dlouho a společnost Matrox po ohlášení spolupráce s AMD představila nové grafické karty, které měly využít grafické čipy Cape Verde. A jako obvykle jde o karty určené pro sestavy více monitorů.reklama
O tom, že společnost Matrox využije grafické čipy AMD, jsme se mohli dozvědět přesně před týdnem. Tyto firmy, respektive Matrox a ATI, byly přitom kdysi dávno přímými konkurenty. To bylo v době karet Matrox Millenium nebo Mystique, která byla veřejností příhodně přejmenována na Mystake. Matrox tedy ze souboje firem vyrábějících výkonné grafické karty nevyšel jako vítěz a uchýlil se do ústraní. Začal se orientovat na karty pro profesionály, a především ty, kteří potřebují kartu pro připojení více monitorů či jiných zobrazovacích zařízení. Jsou to tedy bezpečnostní systémy, podnikové A/V aplikace, atp.

Matrox tedy představil konkrétně kartu C420 se čtyřmi výstupy, nízkým profilem a pasivním chlazením a pak výkonnější C680 s plným profilem a aktivně chlazeným grafickým čipem, přičemž i tato karta zabere jen jeden slot. Ve spojitosti s kartou C680 tisková zpráva mluví také o podpoře panelů s rozlišením 4K / Ultra HD. A pokud budeme potřebovat více výstupů, není nic jednoduššího než do systému nainstalovat další kartu.

Pro obě karty je připraven software Matrox PowerDesk určený pro jejich správu v systému Windows. Tento software dokáže pracovat se zobrazovacími plochami a vytvářet nezávislé pracovní plochy, klonovat obraz, nastavit překrývání obrazu a všechno to, co můžeme potřebovat u vícemonitorových systémů. Můžeme si i zvolit, kde a jakým způsobem se mají zobrazit okna se spuštěnými aplikacemi, abychom je nemuseli neustále přesouvat.

Matrox C-Series jsou určeny pro rozhraní PCI Express x16 a využívají ve zprávě neupřesněná GPU od AMD, která jsou kompatibilní s API DirectX 11.2, OpenGL 4.4 a OpenCL 1.2. Pro připojení monitorů jsou připraveny mini DisplayPorty se zámkem. Matrox C420 podporuje čtyři displeje s rozlišením až 2560 x 1600 a C680 nakrmí až šest displejů s rozlišením 4096 x 2160. Karty budou k dospozici ve čtvrtém kvartálu tohoto roku.

Zdroj: TZ Matrox
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek