www.svethardware.cz
>
>
>
>

Měděnou pěnou chlazené PC je na světě

Měděnou pěnou chlazené PC je na světě
, , aktualita
Pokud jste zachytili zprávu o počítači Silent Power chlazeném měděnou pěnou, pak vězte, že se již objevil jeho prototyp. Můžeme se tak podívat na fotografii a ne pouhý renderovaný obrázek a také na to, kam se tento projekt posunul.reklama
Na konci předchozího měsíce se objevila zpráva o chystaném PC, které je chlazené měděnou pěnou. Nyní na konci měsíce července už máme k dispozici fotografii reálného prototypu. Ten dle týmu Silent Power pracuje tak, jak má, což se týká především systému chlazení. Jedná se tedy již o funkční prototyp, jenž nyní čekají testy, a to především ty zátěžové s ohledem na teploty a celé chlazení.

A právě o systému chlazení byly také uvedeny nějaké další informace. Dozvěděli jsme se především o jistém Head Bufferu (či snad Heat Bufferu?), což je ale v podstatě jen klasický heatspreader, čili kovová destička, která poslouží k lepšímu rozvedení tepla od procesoru a grafického čipu do těla chladiče. V tomto případě je takový systém nezbytný, protože je zřejmé, že měděná pěna nemůže sama o sobě efektivně odvádět velké množství tepla z tak malého prostoru, jaký zabírá počítačový čip. Škoda že Silent Power nezveřejnil další fotografie, které by lépe ukázaly celý systém chlazení, základní desku s integrovaným CPU a GPU a také to, jak si představují, že bude vypadat konečný produkt. Pokud však má vypadat tak, jak ukazuje fotografie nahoře, pak se můžeme ptát, jak mají vymyšleno její čištění od prachu. Nasnadě je prostý vysavač, ale i tak to jistě bude složité.

Menší změnou je, že po připomínkách zákazníků byl do výbavy počítače přidán DisplayPort, jenž podporuje rozlišení 4K. Ten je již prý součástí vyvinutého prototypu, který má rozměry 160 x 100 x 70 mm a hmotnost 1,35 kg.
 • Procesor: Intel Core i7-4785T
 • Paměť: 8 GB nebo 16 GB DDR3 RAM
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX760 GPU (2048 MB GDDR5)
 • SSD: 500GB SSD nebo 1000GB SSD
 • Porty: 4x USB 3.0, DVI, DisplayPort a HDMI, audio in, audio out, Ethernet, Wi-Fi IEEE 802.11 a / ​​b / g / n / ac
 • Podsvícená přední lišta: jas ovládán pomocí senzoru okolního osvětlení
 • Operační system: Windows 8.1 64-bit
 • Rozměry: 15 x 13 x 7cm
 • Hmotnost: 1,350 kg
 • Teplota povrchu max. 50 °C.
 • Možnost vrácení počítače do 60 dnů s plnou refundací
 • Záruka dva roky

Cena modelu s 8 GB RAM a 500GB SSD je 699 euro, model se 16 GB RAM a 500GB SSD přijde na 769 euro a nejlepší 16GB a 1TB model je k předobjednání za 1159 euro. Nicméně Silent Power jsou zatím teprve ve třetině cesty k dosažení cíle 45.000 euro, které potřebují na odstartování výroby.

Zdroj: Silent Power
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře