www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron koupil Tidal Systems, bude mít vlastní SSD kontrolery

Micron koupil Tidal Systems, bude mít vlastní SSD kontrolery
, , aktualita
Micron Technology v pátek získal společnost Tidal System, která byla považována za slibný startup vyvíjející kontrolery pro SSD. Micron se tak již nebude muset spoléhat na řešení od jiných výrobců, což je jistě výhoda.reklama
Micron si tak bude moci stavět kontrolery na míru pro své paměti, což je s rozvojem stále složitějších vícevrstvých pamětí velice důležité. Společnost Tidal Systems byla přitom založena teprve v minulém roce, ovšem stojí za ní Mike Lee a Cody Wu, kteří mají bohaté zkušenosti v potřebné oblasti. Vedli totiž vývoj SSD kontrolerů ve firmách Link-a-Media (LAMD) a SandForce/LSI, přičemž se jim mělo podařit za krátkou dobu vybudovat tým talentovaných lidí, jež k sobě přetáhli z firem LSI a Skyera. V Tidal tak stihli navrhnout již přinejmenším dva kontrolery pro NAND Flash, a to jeden pro PCI Express s podporou NVMe a druhý pro klasická SSD se SATA 6 Gbps.

Tidal Systems ve svých kontrolerech využívají jistou technologii Low Density Parity Check (LDPC), která má být velmi slibná a slouží ke korekci chyb v moderních pamětech NAND Flash vyráběných pokročilými procesy. Takové paměti mají velmi malé buňky, kvůli čemuž značně roste riziko chyb, zvláště když jde o buňky typu TLC, u nichž je třeba rozpoznávat hned osm stavů. Přitom se počítá i s buňkami QLC, které mají uložit čtyři bity, čili efektivní technologie pro korekci chyb rozhodně budou potřeba. V současnosti přitom podporuje technologii LDPC jen málo kontrolerů, jež vyrábí například Marvell, Intel a chystají se také verze od nezávislých firem jako Silicon Motion, ale jejich vývoj ještě zabere nějaký čas. Zato Tidal Systems je mají v podstatě hotové.

Micron Technology je zase známým výrobcem pamětí DRAM a NAND Flash, takže po akvizici Tidal Systems by měl být ve vývoji a výrobě SSD naprosto soběstačný. Firma tedy už dlouho na tomto poli spolupracuje s Intelem, ale potřebuje lépe a rychleji reagovat na konkurenci, a to především Samsung. Ten v poslední době zvyšuje tempo a díky svým novým pamětem V-NAND získává čím dál větší podíl na trhu s SSD. Samsung je rovněž velice oblíbeným výrobcem spotřebitelských SSD, a to včetně výkonných modelů pro PCIe, do jejichž řad nyní přibyl Samsung 950 PRO. Jde o vůbec první spotřebitelský model M.2 SSD s podporou PCI Express 3.0 x4 a NVMe, čili po všech stránkách moderní SSD schopné nabídnout propustnost až 2500 MB/s.

Je tedy dobré, že Micron investuje do vývoje SSD, však Samsung má před ním citelný náskok, stejně jako před Toshibou nebo SK Hynix.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek