www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung 950 PRO: konečně rychlé M.2 SSD pro běžné zákazníky

Samsung 950 PRO: konečně rychlé M.2 SSD pro běžné zákazníky
, , aktualita
Samsung Electronics ohlásil příchod výkonných SSD s označením 950 PRO, které budou určeny pro běžné zákazníky a jejich desky se sloty M.2. Nabídnou datovou propustnost až 2500 MB/s a také moderní paměti V-NAND a NVMe.reklama
Konečně tu tedy máme výkonné SSD, které dokáže slušně vytížit i moderní rozhraní M.2 s propustností 32 Gb/s a je určeno pro běžné zákazníky. Na trhu tedy máme již dlouho modely Samsung SM951, ale ty nikdy nebyly určeny pro běžné spotřebitele, i když nám tedy nikdo nebrání si je pořídit i na našem trhu. Nové modely 950 PRO by ale měly nastartovat éru výkonných spotřebitelských M.2 SSD a už je na čase, neboť sloty s propustností 32 Gb/s jsou už běžnou součástí nových základních desek pro procesory Skylake a byla by ostuda, kdybychom si do nich nemohli běžně koupit vhodné modely SSD. Respektive by to byla pokračující ostuda, však M.2 s rozhraním PCIe se do desek montují již více než rok a využitelnost rozhraní SATA Express snad ani raději nebudu komentovat.

Samsung 950 PRO budou vskutku moderní SSD vybavená nejnovějšími technologiemi. Podporují rozhraní M.2 (rozměry 2280) se čtyřmi linkami PCI Express 3.0, protokol NVMe (Non-Volatile Memory Express) nahrazující AHCI a speciálně vyvinutý pro SSD a vybaveny jsou moderními paměťmi V-NAND z produkce Samsungu. Ty jsou využity také u aktuálních 2,5" modelů SSD 850 PRO a EVO. A vzhledem k tomu můžeme asi v dohledné době očekávat i nástup SSD 950 EVO.

950 PRO budou na trhu k dispozici v kapacitách 256 GB a 512 GB a nabídnou datovou propustnost až 2500 MB/s při sekvenčním čtení a 1500 MB/s při zápisu, čímž překonají SM951. Hodnota IOPS při náhodném čtení je 300.000 a zápisu 110.000, a to je s SM951 srovnatelné. Využity jsou 32vrstvé paměti V-NAND s kapacitou 128 Gb a kontroler UBX. Data jsou interně šifrována pomocí 256bitového AES a Dynamic Thermal Guard má SSD ochránit před vysokými teplotami.

Na obě verze bude k dispozici pětiletá záruka a celková hodnota TBW je pro 256 GB model 200 TB a pro 512 GB model dvojnásobná. TBW značí celkový objem dat, která můžeme zapsat po dobu životnosti disku, takže Samsung garantuje, že tato SSD můžeme celkově přepsat alespoň 800x. Vydržet by snad ale měla daleko více.

Řada 950 PRO bude k dispozici od října 2015 s cenou 200 USD za 256GB model a 350 USD za 512GB model. Pro porovnání, 512GB SM951 ve verzi AHCI dnes na Amazonu stojí 386 dolarů a u nás cca 9500 Kč.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek