www.svethardware.cz
>
>
>

Micron mohutně investuje, aby dohnal Samsung

Micron mohutně investuje, aby dohnal Samsung
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že americký výrobce pamětí Micron koupil společnost Tidal Systems, startup vyrábějící SSD kontrolery. Tím ale investice Micronu zdaleka nekončí, neboť firma chce dohnat Samsung.reklama
Společnost Samsung je v současné době největším výrobcem polovodičových pamětí na světě a jeho pozice je zatím neotřesitelná. Americká firma Micron to chce ale v dohledné době změnit a chce toho dosáhnout rozsáhlými investicemi a rozšířením své výroby. Už dříve v tomto měsíci bylo oznámeno, že Micron kupuje startup Tidal Systems, který založili bývalí zaměstnanci firem Link-a-Media (LAMD) a SandForce/LSI. Díky tomu bude mít Micron konečně k dispozici vlastní SSD kontrolery a nebude se muset spoléhat na řešení třetích stran.

Další investice Micronu se týkají výroby pokročilých pamětí pro chytré telefony, a to v Japonsku. Tam bude jen v příštích 12 měsících investovat na 100 miliard jenů, tedy necelých 20 miliard korun, které natečou do bývalé továrny firmy Elpida v Hirošimi. Tu Micron převzal už v roce 2013 právě za účelem ji využít pro nejnovější technologie pro výrobu pamětí.

To je ale stále jen zlomek celkových investic firmy, které mají vzrůst o plných 40 procent, a to na celkovou sumu 5,6 miliard dolarů. Ta půjde na výzkum a výrobu pamětí typu DRAM a NAND Flash a velká část těchto peněz půjde opět do výše zmíněné továrny, kde budou později spuštěny 16nm výrobní linky pro výrobu DRAM i NAND Flash. Stejnou věc ostatně plánuje také Samsung.

Nový 16nm proces má být oproti dnes využívanému 20nm o 20 až 30 procent produktivnější, což znamená více získaných čipů z jednoho waferu, a tedy i nižší cena. Potřebné vybavení pro takovou linku přijde na cca 50 milionů dolarů a Micron jich plánuje postavit spoustu v Japonsku, USA i na Tchaj-wanu. Firma má tedy velké plány, které by ji mohly posunout z dosavadní třetí pozice mezi výrobci paměti, kde figuruje za Samsungem a SK Hynix.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů