www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft bleskově opravil díru ve Skypu

Microsoft bleskově opravil díru ve Skypu
, , aktualita
Před krátkou dobou jsme vás informovali o kritické trhlině ve Skypu. Netrvalo to dlouho a Microsoft vědomý si vážnosti problému se k němu postavil čelem, zapracoval a uvolnil záplaty. No a vypadá to, že je po problému.reklama
Pokud nevíte, o co šlo, odkážu vás buď na dřívější článek kolegy (čtěte tady), nebo věc stručně shrnu sám. Ve Skypu se objevila parádní chyba, kdy stačilo někomu poslat sekvenci http://: a totálně jste mu vyřadili Skype napořád. Nepomáhala ani reinstalace. Dotčeny byly všechny podporované platformy kromě verzí pro Mac a verze z Windows Store.


Logo Skype


Nicméně Microsoft si byl vědom závažnosti problému a zřejmě i související ostudy a bleskově zapracoval a oznámil: „Tým našich inženýrů intenzivně pracoval na řešení problému a uvolnili jsme opravy pro všechny dotčené platformy“.

Zkusil jsem opravu stáhnout a Skype mi povýšil z verze 7.5.85.101 na verzi 7.5.0.102. Opravy pro desktop, pro Windows 8.1 (Metro) a pro Windows Phone můžete stahovat tady.

Stejně mi ale ta chyba připadá docela bizarní. Jasně, chybujeme všichni, ale tohle se Microsoftu fakt moc nepovedlo. Tedy ten problém, oprava byla opravdu blesková. Za to zaslouží pochválit. Ale co mu nakonec zbývalo?

Zdroj: Windows Central
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek