www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft chce opravdu ukončit upgrade na W10 zdarma

Microsoft chce opravdu ukončit upgrade na W10 zdarma
, , aktualita
Společnost Microsoft ještě před nástupem systému Windows 10 na trh ohlásila, že na ně budou moci majitelé Windows 7 a 8/8.1 upgradovat zdarma. To ale se lhůtou jednoho roku, která už se pomalu bude chýlit ke konci.



reklama
Služby sledující vývoj podílů jednotlivých operačních systémů na trhu oznamují, že tempo rozšiřování Windows 10 zpomaluje. Microsoft samotný se přitom od jejich uvedení na trh (29. července 2015) snaží je nabízet stále agresivněji, takže dnes na uživatele občas vyskočí okno s upozorněním, že by měl také na nový systém přejít. Přemýšleli jsme tedy nad tím, zda se Microsoft vůbec chystá dodržet dříve stanovenou jednoroční lhůtu a jak na zavolanou přišlo od firmy upozornění, že možnost upgradu zdarma "brzy vyprší". Zbývá sice ještě téměř čtvrt roku, ale Microsoft formou videa upozorňuje své uživatele již nyní, že se jim čas krátí.


V tomto videu se ale dozvíme nejen o stále platném záměru utnout v létě možnost upgradu zdarma, ale také nám jistý Bryan Roper z Microsoftu uvede deset důvodů, proč bychom se k tomu měli odhodlat. Slibuje třeba to, že se nebudeme muset ničemu učit, čili že se setkáme se známým prostředím. Pak uvádí, že Windows 10 jsou dosud nejlépe zabezpečeným systémem Microsoftu, pak naráží na produktivitu, Cortanu a hry.

Roper také poukazuje na přicházející Windows 10 Anniversary Update, který by měl dorazit někdy v létě a prostě uvádí, že Windows 10 se zlepšují každou chvíli. Nicméně nic z toho zde hodnotit nebudeme. Hlavní zpráva tak je, že nabídka Windows 10 zdarma opravdu skončí, což je dobrá zpráva pro výrobce a prodejce hardwaru, kteří si stěžovali na to, že zákazníci mají kvůli tomu menší zájem o koupi nového počítače.

Nyní Windows 10 pracují na nějakých 300 milionech zařízení a cílem je dostat tento systém v příštích letech alespoň na miliardu zařízení.

Zdroj: Microsoft

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek