www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft Elite: očekávaný ovladač přijde v říjnu

Microsoft Elite: očekávaný ovladač přijde v říjnu
, , aktualita
Microsoft už stanovil datum, kdy přijde na trh očekávaný ovladač Elite pro konzole Xbox, který byl představen už na letošním E3. Slibuje, že bude jeden z nejvíce přizpůsobitelných a nastavitelných ovladačů na trhu.reklama
Microsoft Xbox Elite tedy známe již několik měsíců z veletrhu E3, kde se představil jako konfigurovatelný gamepad vyvíjený pro Windows 10. Tento systém dostanou také konzole Xbox, ovšem samozřejmě nebude problém s jeho využitím také na PC. Letos na podzim přijdou na trh také počítače Steam Machine a především Steam Controller, jehož hlavní úkol bude přesvědčit PC hráče, aby odložili klávesnici a myš, usadili se na gauč před televizor a vzali do rukou gamepad. A bude velmi zajímavé sledovat, jak se to bude společnosti Valve dařit, přičemž jde právě o ni, která doufá, že užere podíl Microsoftu a Sony. Samotný Microsoft se ale o žádnou změnu snažit nemusí, jako spíše o odražení útoku firmy Valve.

Ovladací periferie jsou přitom v případě konzolí velice důležité, a to zvláště proto, že i ta nejobyčejnější klávesnice a myš má lepší předpoklady k tomu, abychom si na ní mohli dobře zahrát třeba 3D střílečku, nehledě na takové real-time strategie. Microsoft se tak snaží nabídnout ovladač, který bude přizpůsobitelný, a to tak, že zákazník dostane několik sad vyměnitelných ovladacích prvků. Budou tu různé kříže a také páčky, zobrazené na následujícím obrázku, které budeme moci snadno prohodit a přizpůsobit si celý ovladač svým potřebám.

Nyní už je jisté, že Xbox Elite přijde na trh 27. října a bude stát 120 liber či 150 dolarů, tedy nějakých 4500 Kč. Platforma Steam Machines přijde na trh i s ovladačem nedlouho poté, tedy 10. listopadu.

Xbox Elite si nebudeme moci přizpůsobit jen fyzicky, ale také z hlediska softwarového nastavení. To znamená mapování příkazů a jejich přiřazování různým ovladacím prvkům, přičemž uložit můžeme dva různé profily a mezi nimi se snadno přepnout pomocí tlačítka na zadní straně ovladače. Kompatibilní bude s Xbox One či PC s Windows 7 a novějším systémem a představí třeba Impulse Trigger, tedy spouště s hmatovou odezvou, jež se má blížít opravdové spoušti na zbrani. Pak tu budou také motorky pro tvorbu vibrací a drátové i bezdrátové rozhraní s napájením pomocí dvou baterií AA typu Li ion. Hmotnost celého gamepadu bude kolem 350 gramů a krom něj dostaneme také pár baterií a obal pro přenášení a uložení výměnných částí.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek