www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft nám nechá 30 GB zdarma na OneDrive

Microsoft nám nechá 30 GB zdarma na OneDrive
, , aktualita
Na začátku Microsoft k nelibosti mnoha svých zákazníků oznámil, že už nebude nabízet neomezené úložiště na OneDrive, které bude již omezené, a to na maximální 1 TB. Vedle toho chtěl také drasticky omezit volný prostor nabízený zdarma, a to na pouhých 5 GB.reklama
Opatření Microsoftu ihned přineslo kritiku a dle množství nesouhlasných komentářů jsme mohli i čekat, že některá nová opatření budou zrušena či alespoň zmírněna. Microsoft argumentoval především tím, že někteří uživatelé OneDrive zneužívali, ale šlo především o předplacenou službu s neomezeným úložným prostorem. Objevili se totiž lidé, kteří si z OneDrive udělali svou osobní filmotéku a uložili na něj až 75 TB dat. Ovšem Microsoft se nerozhodl omezit pouze je, ale i ostatní. Chystal se tedy přestat nabízet předplacených 100 a 200 GB a ponechat pouze 50 GB za dva dolary měsíčně. Stejně tak se chystal zkrouhnout 15 GB na OneDrive zdarma, zrušit všechny dosavadní bonusy, a ponechat nám pouhých 5 GB, což už je na dnešní dobu velice málo.

Nyní máme přitom možnost využívat 15 GB na OneDrive zdarma a k tomu dalších 15 GB jako bonus za to, že využíváme funkci automatického zálohování fotografií z mobilu, což se mělo brzy smrsknout, ale nesouhlasné komentáře donutily Microsoft jako již mnohokrát otočit. Mluvčí firmy se dokonce omluvil za to, že původní oznámení Microsoftu vyznělo jako kárání zákazníků za to, že využívali jeho produkt.

Jak to tedy bude s gigabajty zdarma na OneDrive? V prvé řadě je třeba říci, že dříve oznámené změny za placený OneDrive platí, takže maximem bude 1 TB, a to již od nového roku. Microsoft ale nabídne uživatelům s 15 GB zdarma plus 15 GB bonusem za automaticky uploadované fotografie, aby si tuto službu ponechali. Nicméně si budou muset odkliknout výše uvedenou nabídku.

Můžeme se tedy ptát, proč nám Microsoft nenechá dosavadní volný prostor jen tak bez ptaní. Důvodem je to, že kliknutím na tlačítko "Keep your free storage" se dostaneme k odsouhlasení podmínek, které zahrnují i zasílání reklamních e-mailů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře