www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft opět dává k dispozici nejnovější ISO Windows 10

Microsoft opět dává k dispozici nejnovější ISO Windows 10
, , aktualita
Microsoft se v uplynulém víkendu rozhodl, že už nebude nabízet ISO soubory pro snadnou instalaci nejnovější verze systému Windows 10. Media Creation Tool (MCT) tak oficiálně začal nabízet jen původní červencový build. Co za tím stálo?reklama
Dle představ Microsoftu bychom si tak měli nainstalovat nejdříve původní verzi systému Windows 10 z července a k nové aktuální se propracovat s využitím služby Windows Update. To by tedy znamenalo stáhnutí celého nového sestavení systému. Firma přitom toto rozhodnutí nedokázala uspokojivě vysvětlit a není divu, však není žádný důvod, proč by si někdo nemohl rovnou z ISO souboru nainstalovat nejnovější verzi systému, která se chlubí svým vyšším výkonem, lepším zabezpečením a vyřešením řady chyb.

Nyní se Microsoft rozhodl, že listopadové verze systému v podobě ISO souborů dá opět k dispozici a také uvedl daleko lepší vysvětlení toho, proč se k tomuto kroku původně rozhodl. Je to tedy rozhodně lepší vysvětlení než to, že prostě chtěli, abychom upgradovali s pomocí Windows Update.

Microsoft uvedl, že důvod stažení listopadových ISO tkví v chybě v tomto systému. Firma vysvětluje, že po instalaci systému z těchto ISO se mohlo stát, že byla "neúmyslně pozměněna některá nastavená týkající se reklamního ID, běhu aplikací v pozadí, filtru SmartScreen a synchronizace s ostatními zařízeními". Jinými slovy, nastavení těchto věcí se vrátilo do výchozích hodnot, takže bylo povoleno ostatním aplikacím využívat reklamní ID, SmartScreen se zapnul, stejně jako synchronizace se zařízeními.

Firma si dle svých slov uvědomuje, že soukromí je věc, na kterou jsou uživatelé citliví, a tak urychleně stáhla nová ISO z nabídky. Nyní by tedy měly být k dispozici verze, které již tento problém mít nebudou.

Tyto problémy ovšem rozhodně nezpůsobila jen instalace nové verze systému ze staženého ISO souboru. Osobně se mi build 1511 nainstaloval nedlouho po svém zveřejnění právě z Windows Update a mohu potvrdit, že nastavení systému se opravdu vrátilo na výchozí včetně toho, co je uvedeno výše. Zaznamenal jsem také to, že systém vrátil Výchozí aplikace na své doporučené nastavení. Zřejmě tedy tuto chybu zaznamenal pozdě, stáhnul z nabídky ISO soubory a je možné, že současně i pozastavil distribuci nového sestavení skrz Windows Update, ale o tom se ve vyjádření nedočteme.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek