www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft opravil odstraněný patch, má to ale své ale

Microsoft opravil odstraněný patch, má to ale své ale
, , aktualita
Microsoft zařadil do dnešního balíčku pravidelných čtvrtečních aktualizací také opravenou verzi vadné a následně rychle odebrané záplaty MS14-045. Nainstalovat nový patch ale bohužel nestačí.reklama
Microsoft oznámil svým uživatelům, že si mohou stáhnout novou verzi aktualizace, která opravuje před týdnem odstraněný vadný patch. Na první pohled by se mohlo zdát, že bude stačit pouze stáhnout tuto novou aktualizaci a původní vadnou ponechat, přičemž by mělo dojít o opravě problému. To ale není tak úplně pravda.

Opravený a dnes znovu vydaný patch „2993651“ na problém s fonty je tedy k dispozici ke stažení. Jako součást této aktualizace ale Microsoft důrazně doporučuje původní vadný patch „2982791“ manuálně odebrat, což může v některých případech zahrnovat kromě samotné odinstalace také specifický postup obnášející restartování počítače a mazání některých souborů včetně zásahu do registrů, jak se můžeme dočíst zde.

V praxi to znamená, že pokud jste si vadnou záplatu neodstranili, stažení a instalace opravené verze problém neřeší. Microsoft sice prohlásil, že není nezbytně nutné vadnou záplatu odinstalovat, ale je to důrazně doporučeno. Jinými slovy - nemusíte vadnou aktualizaci odinstalovat, ale pro zachování funkčního systému prakticky musíte.

Pokud jste doposud neměli žádný problém se stabilitou systému, která souvisela s instalací vadné aktualizace, mělo by stačit odinstalovat vadnou záplatu a následně nainstalovat novou. Je tedy doporučeno toto provést i v případě, že vám vadná aktualizace žádný problém nezpůsobila.

Zdroj: PCWorld
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik