www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft pořád plánuje streamování z PC do Xbox One

Microsoft pořád plánuje streamování z PC do Xbox One
, , aktualita
Jedním z hlavních taháků platformy točící se kolem Steam Machines a Steam OS je možnost streamovat hry z PC na televizní obrazovku právě pomocí Steam Machine nebo Steam Link. Microsoft si však připravuje svou verzi s konzolí Xbox One.reklama
Půjde tak o Microsoftí alternativu k systému Steam firmy Valve, která umožní využívat streamování her renderovaných na PC dvěma způsoby. Buď s využitím počítače Steam Machine, který bude připojen pomocí HDMI k televizoru a přes lokální síť k počítači. Ke Steam Machine si připojíme ovladač Steam Controller a budeme moci hrát i hry, které na linuxovém Steam OS nejsou k dispozici. Pokud ale máte výkonné PC, bude lepší použít daleko levnější zařízení Steam Link, které dokáže nahradit celou Steam Machine, ale právě jen za účelem streamování her z PC.

Leckdo ale má doma také výkonné PC i konzoli Xbox One a ta by mohla nyní posloužit podobně jako Steam Machine či Link. Oproti modernímu počítači, a to i tomu mainstreamovému, je totiž Xbox One výrazně slabší hardware, čemuž odpovídá i kvalita grafiky, jak můžeme vidět třeba na srovnávacích screenshotech ze hry Witcher 3 i jiných. Už z tohoto důvodu má pro hráče zvyklé na Xbox One velký smysl o takovou funkci stát.

Už dlouho se ví, že Microsoft na streamování z PC na Xbox již pracoval, což uvedl Phil Spencer v letošním červnu. Nyní se objevil dotazník, jimž Microsoft v podstatě potvrdil, že s touto funkcí počítá, pokud tedy o ni bude dostatečný zájem.

V dotazníku se Microsoft snaží zjistit, zda by chtěli mít možnost hrát PC hry na Xbox One s lepší grafikou. Phil Spencer také mluvil o možnosti využití klávesnice a myši připojené ke konzoli. Z tohoto materiálu a doposud dostupných informací ale nelze určit, kdy asi tak můžeme streamování z PC na Xbox One očekávat.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů