www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představil Xbox One S: téměř bez vylepšení

Microsoft představil Xbox One S: téměř bez vylepšení
, , aktualita
Na kongresu E3 toho již bylo představeno mnoho, většina novinek zamíří na trh za dlouhou dobu. Ne však Xbox One S, ten je faceliftovou verzí Xboxu One, přinese několik menších vylepšení, hlavně menší velikost.reklama
Microsoft představil nový Xbox, který však nepřináší vůbec žádnou výkonovou revoluci. Na konferenci nepadlo ani slovo o tom, že by měl nový Xbox vyšší výkon. Microsoft ani nemá potřebu navyšovat výkon, protože ohlásil, že na konci roku 2017 přijde s další generací své konzole s kódovým označením Project Scorpio.

Nového Xboxu One S se tak dotkly jen kosmetické změny. Je možné, že se procesor, GPU či paměti RAM změnily, ale Microsoft o tomto mlčí. To, čím se však chlubil, jsou rozměry. Ty neupřesnil, ale celá konzole je o 40 % menší než předchůdce. Také byl změněn design a změnila se i váha, ale ani zde nebylo nic upřesněno.

Další výhodou nového Xboxu je schopnost přenášet 4K obraz. Vzhledem k výpočetnímu výkonu nemůže být řeč o tom, že bychom se dočkali plynulého hraní her ve 4K rozlišení. Spíše jde o to, že se Microsoft snaží dát Xboxu nálepku jako domácí multimediální centrum. V takovém případě dávají všechny změny smysl, přeci jen má dnes hodně lidí 4K televizi a potřebuje malé zařízení, které je schopno streamovat obraz s velkými přenosovými požadavky.

V návaznosti na 4K video se změní několik věcí i pod kapotou. V první řadě Xbox One S dostane Blu-ray jednotku, která podporuje čtení 4K videa. Dále přejde na novější generaci HDMI, z verze 1.4 na 2.0a. Poslední změnou v této souvislosti je zlepšená nabídka interních úložišť, k 500 GB a 1 TB přibude i varianta s 2 TB.

Nevýhodou nového modelu je, že zmizí dedikovaný Kinect port. Poslední změnou je nový design bezdrátových ovladačů s podporou Bluetooth. Dobrou zprávou pro všechny je, že Microsoft nezvyšuje cenu oproti starému Xboxu, takže i nový Xbox One S by měl vyjít na přibližně 8.000 Kč včetně DPH. Dostupnost je hlášena na konec srpna.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře