www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft přijede na GDC 2015 v plné síle

Microsoft přijede na GDC 2015 v plné síle
, , aktualita
Společnost Microsoft ohlásila, že se na Game Developers Conference (GDC) 2015 do San Franciska chystá přijet s plnou parádou. Můžeme se tak těšit na řadu novinek a otázka je, co mezi ně bude patřit.reklama
Game Developers Conference 2015 proběhne ve dnech od druhého do šestého března, čili odstartuje přesně za 14 dní. Microsoft přitom začne odhalovat svá tajemství v polovině této show, a to 4. března, ovšem vzhledem k časovému posunu začne jeho show ve 20 hodin našeho času. Microsoft ji nazval 'The Future of Gaming Across the Microsoft Ecosystems', čili budoucností hraní napříč všemi ekosystémy Microsoftu. Ten si na letošní GDC přichystal celkem 16 prezentací.

Prezentace proběhne především pod taktovkou Phila Spencera, který má na starosti celou divizi Xbox. Značka Xbox a Xbox Live se přitom po příchodu operačního systému Windows 10 stane i součástí světa PC, což tedy víme již nějakou dobu, však Microsoft už v poslední verzi Windows 10 Build 9926 představil ranou verzi příslušné aplikace. Ta by tedy měla vytvořit konkurenci především pro systém Steam od Valve.

Velkým tématem na GDC 2015 bude také DirectX 12, přičemž Microsoft slíbil představení nových vývojářských nástrojů a prvků pro Xbox One i Windows 10. Dále se bude řešit také systém hraní spojující více platforem v rámci jednotného systému Windows 10. Na stánku Microsoftu budou také ukázány nejnovější herní tituly.

Firma však nechystá živé streamování videa z hlavní události chystané na 4. březen, ovšem později nám Phil Spencer v živém výstupu shrne hlavní body konference, přičemž stream bude k dispozici na Xbox Wire Blog, Channel 9 a YouTube. Na GDC se také samozřejmě chystá i valve, od nějž můžeme očekávat novinky o Steam Machines a také chystaném glNext, čili API, které má představovat od základu přepracované OpenGL.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik