www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft prodával, mapy Bing koupil Uber, reklamní byznys pak AOL

Microsoft prodával, mapy Bing koupil Uber, reklamní byznys pak AOL
, , aktualita
Společnost Microsoft se zbavovala některých divizí, které nepotřebovala a nepřinášely jí užitek. Mapy Bing tak putovaly ke společnosti Uber, naopak reklamní byznys Microsoftu nově převezme společnost AOL.reklama
Microsoft je nově chudší o několik svých divizí, které mu nepřinášely užitek. Předně se zbavil map Bing, které prodal společnosti Uber. Ta získá mapové podklady a až 100 zaměstnanců Microsoftu. Uber zatím používá podklady od Apple, Google i Baidu, má i zájem o mapy Here od Nokie. Nechce totiž být závislý na mapách ostatních a vyvíjí svůj vlastní navigační systém. Microsoft tak už dále nebude mapy vytvářet a naopak v budoucnu bude využívat mapy ostatních.


Microsoft logo


Změnou prošly i reklamní divize. Prodej reklam nově spadá pod společnost AOL, která tuto divizi od Microsoftu koupila a právě ona tak bude nyní umisťovat reklamy na MSN, Outlook.com, Xbox nebo třeba Skype. Kontrakt se společností AOL je na 10 let a výměnou za něj bude pro Microsoft to, že jeho vyhledávač Bing se stane výchozím vyhledávačem na portálech AOL. Podobně se v dubnu 2015 se Bing stal vyhledávačem u Yahoo!


Uber logo


Důvod je ten, že zatímco příjmy z reklam v aplikacích se snižují (tvoří pouze 15 % z reklamních příjmů společnosti Microsoft), příjmy z vyhledávání (v Bingu) naopak rostou. Microsoft se tak zbavil té části reklamního byznysu, která přestávala vydělávat a naopak posílil tu část reklamního byznysu, která je na vzestupu. Očekává, že příští rok by Bing mohl být konečně poprvé v plusu, neboť za poslední rok Bing a MSN prodělaly 10 miliard dolarů.

Zdroj: theguardian.com, theverge.com, mercurynews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek