www.svethardware.cz
>
>
>

Uber chce koupit mapovou divizi Here od Nokie, nabídnul 3 miliardy dolarů

Uber chce koupit mapovou divizi Here od Nokie, nabídnul 3 miliardy dolarů
, , aktualita
O mapovou divizi Here od Nokie je velký zájem. Přestože má podle odhadů cenu kolem dvou miliard, zájemci se předhání a Uber již nabídnul 3 miliardy dolarů. Je tak konkurencí Applu nebo německým automobilkám, které mají také zájem.reklama
Nokie zvažuje prodej své mapové divize Here. Původně se předpokládala cena kolem 2 miliard dolarů, ale je docela dobře možné, že zájemci postupně vyšroubují cenu ještě mnohem výše. Zájem mají např. německé automobilky Mercedes-Benz, BMW, Audi ve spolupráci s Baidu, hovoří se také o společnosti Apple a nedávno jsme vás informovali také o tom, že mapy Here začal používat Facebook, který by se do bitvy o tuto divizi s 6000 zaměstnanci mohl také přidat.


Nokia Here logo


Společnost Uber provozující taxislužbu údajně nabídla za mapovou divizi Here 3 miliardy dolarů. Uber zatím používal mapy od Googlu nebo Apple, v minulosti už koupil společnost deCarta a údajně v poslední době najal také mnoho mapových inženýrů. Naopak automobilky by chtěly tyto mapy využívat pro autonomně řízená vozidla a plánuje licencování této technologie ostatním.


Uber logo


Zdroj: phonearena.com, engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek