www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft prý plánuje na příští rok VR headset

Microsoft prý plánuje na příští rok VR headset
, , aktualita
Z Tchaj-wanu přišla zpráva, která hovoří o chystaném VR headsetu, a to tentokrát pod taktovkou Microsoftu. Ten by jej prý mohl představit světu již na veletrhu E3 v Los Angeles, jenž se jako obvykle chystá na začátek léta.reklama
Otázka je, zda onen debut údajného VR headsetu firmy Microsoft je myšlen tak, že bude představena koncepce a ohlášen jeho vývoj, nebo už bude představen hotový produkt. Pokud by ale Microsoft opravdu už měl headset hotový, musel by jej už nějakou dobu v tajnosti vyvíjet, což ostatně potvrdil Strauss Zelnick, CEO firmy Take-Two Interactive. O tom se ale mluvilo už v roce 2010, přičemž šlo o projekt Fortaleza.
ilustrační obrázek


Ten byl pozván do sídla Microsoftu, kde si mohl novou technologii na vlastní oči vyzkoušet. Mluví přitom ne o klasické virtuální realitě, ale spíše o rozšířené realitě, která tak kombinuje reálný svět s počítačovou grafikou. Konkrétně šlo o interakci s počítačem vykreslovanými osobami.

Server DigiTimes se posléze poptal samotných výrobců na Tchaj-wanu, kteří obvykle bývají dobrými zdroji informací. Dle nich plánuje hardwarová divize Microsoftu, která vyvíjí třeba i tablety Surface, masovou produkci nového headsetu právě již na příští rok, takže asi opravdu není nereálné, že bychom se jej dočkali už v červnu v době E3.

Vypadá to tedy, že Microsoft jen pasivně nesledoval aktivity jiných firem a především tedy Facebooku a jím akvizované firmy Oculus VR. Vedle nich svůj headset vyvíjí ještě Sony pod označením Project Morpheus a na trh byl již vypuštěn Samsung Gear VR, k němuž si ale musíte ještě pořídit phablet Note 4.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře