www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft stáhl nástroje pro aktualizaci na Threshold 2

Microsoft stáhl nástroje pro aktualizaci na Threshold 2
, , aktualita
Aktualizace Threshold 2 byla dostupná třemi způsoby, jednak přes Windows Update, jednak z webu šel stáhnout malý prográmek, který aktualizaci popohnal, nebo šel stáhnout Media Creation Tool. Teď je všechno jinak.reklama
Nyní je aktualizace November Update (známější jako Threshold 2) ovšem dostupná jen pomocí Windows Update. Prográmek GetWindows10-sds, který uměl aktualizaci popohnat, i Media Creation Tool pro tvorbu ISO nebo instalačního flashdisku s Thresholdem 2 už na webu Microsoftu nenajdete. Je tam ke stažení jen původní Media Creation Tool (buď 32bitová, nebo 64bitová verze), který vytvoří ISO nebo instalační flashdisk s původní červencovou verzí 1507, sestavení 10240.

Takže instalaci podle našeho původního návodu (čtěte tady) už proces aktualizace na Threshold 2 nepopoženete. Ani už nemůžete udělat čistou instalaci rovnou na verzi 1511. Pokud jste si výše uvedené nástroje náhodou už dříve nestáhli, můžete teď leda pomocí prapůvodní verze Media Creation Toolu vytvořit instalační nástroje (DVD/flashdisk) pro verzi 1507 a po její instalaci musíte počkat, až vám Windows Update aktualizaci na verzi 1511 sám nabídne.


Logo Windows 10


Co k tomu dodat? Především, že Redmond v tomhle případě na komfort uživatelů opravdu nemyslí. Ale co je zatím? Žádný z webů, ze kterých čerpám, neuvádí žádné rozumné natož ověřené důvody, ani žádné rozumné vysvětlení ze strany Microsoftu. Ten se omezil pouze na krátkou noticku, že se rozhodl November Update nabízet pouze pomocí služby Windows Update. Přestože sám předtím alternativní postupy vyloženě doporučoval.

Když se postupně začaly množit spekulace, že Microsoft aktualizaci November Update úplně stáhl, společnost to kategoricky popřela. Takže důvody uvedených kroků Microsoftu jsou stále neznámé. Ale jedno je jisté – většinu uživatelů Microsoft tímhle asi dost naštve. To si v Redmondu opravdu nedokážou představit, jak takový krok budou vnímat jeho zákazníci?

Nemohou za stažením obou užitečných nástrojů být technické problémy? Ale to by se o nich nejspíš vědělo a psalo, což se neděje. Nebo je to jen něčí byrokratické rozhodnutí? Nevím, berte obě možnosti jako moje spekulace. Každopádně koncept Windows-as-a-Service tímhle dostal docela pěknou trhlinu. Nebo si naopak na daný mechanismus aktualizace budeme muset zvyknout.

Zdroj: Neowin, WinBeta, ZDNet
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek