www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft umístil reklamu na Windows 10 už i do Internet Exploreru

Microsoft umístil reklamu na Windows 10 už i do Internet Exploreru
, , aktualita
Redmond se nejen snaží nalákat uživatele k upgradu na Windows 10 prostřednictvím Windows Update, což může vzbuzovat nevoli mnoha uživatelů předchozích verzí. Teď dokonce umístil reklamu na Windows 10 do bezpečnostní aktualizace svého prohlížeče IE.reklama
Uživatele Windows verzí předchozích vůči desítkám teď Microsoft zase nemile překvapil. Při instalaci bezpečnostní aktualizace KB 3139929 se automaticky nainstaluje i další aktualizace KB 3146449. Ta při otevření nové karty vyvolá banner informující o možnosti upgradu na Windows 10. Reklama se neobjevuje vždy, ale řekněme náhodně či nepravidelně.

Nejde o volitelnou aktualizaci, ale o aktualizaci těsně svázanou s již zmiňovanou bezpečnostní aktualizací KB 3146449. Takže pokud chcete záplatovat Internet Explorer, dostane se vám do počítače i tento nečekaný host. Microsoft se přirozeně snaží, aby lidé upgradovali na desítky.


Internet Explorer 11


Bohužel si Microsoft tímto počínání spíš může uškodit a může mnohem víc ztratit, než vůbec může získat. Včera jsem psal úvahu (čtěte tady), jestli Redmond ještě tolik potřebuje Windows, které jsou až čtvrtým zdrojem jeho příjmu po serverových produktech a cloudu, herních produktech (tj. Xbox, příslušenství a hry) a Office. Myslím, že Windows nepotřebuje, takže by nemusel takhle riskovat nevoli uživatelů.

Windows už nejsou dojnou krávou jako dřív a Microsoft riskuje, že si poškodí image, kterou se v posledních letech usilovně snaží vylepšovat. Jak je vidět, tak nový Microsoft se aspoň v tomto případě nedokázal zbavit starého myšlení a staré praxe.

Zdroj: WinBeta
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře