www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uvolňuje nové OneDrive API

Microsoft uvolňuje nové OneDrive API
, , aktualita
Microsoft uvolňuje novou verzi API k OneDrive, které je volně k dispozici vývojářům třetích stran. Ti tak mohou stále populárnější úložiště začlenit přímo do svých aplikací pro Windows, iOS, Android i do webových aplikací.reklama
Nová verze RESTful API přináší tyto změny: jednak optimalizuje manipulaci se soubory tak, aby byly maximálně synchronizované a nutná režie přitom byla co nejnižší; dále optimalizuje práci s velkými soubory (jako je třeba HD video) pomocí přenosu jen jejich vybraných fragmentů; konečně zlepšuje práci s náhledy obrázků mezi aplikací a úložištěm OneDrive.

Celkově by měly být služby úložiště rychlejší a efektivnější. Vývojářům je zpřístupněna úplná funkcionalita úložiště OneDrive (tj. serveru), tak aby uživatelé následně mohli využívat všechny jeho funkce na libovolné klientské platformě – tj. Windows, iOS, Android a webové aplikace. RESTful API samozřejmě využívá ve svých aplikacích i samotný Microsoft.

Ten se zjevně snaží přilákat co nejvíc vývojářů, aby integrovali OneDrive do svých aplikací. Tím se mu otvírá šance získat úložišti další a další uživatele. A aspoň u některých z nich šance na přechod ke komplexnější verzi služeb úložiště OneDrive, které jsou již placené. A – ale to už jen hypoteticky – přilákání některých uživatelů do ekosystému jeho dalších aplikací.


OneDrive API


Také by vás zajímalo, jak je na tom tahle redmondská cloudová služba sama o sobě z hlediska provozní ekonomiky a finančních výsledků? Microsoft rozdává místo na OneDrivu celkem štědře a velmi často zdarma, naposledy uživatelům konkurenčního Dropboxu. Může být za této situace služba vůbec zisková?

Také je samozřejmě možné, že OneDrive společnosti slouží jako symbol jejích (nejen) cloudových služeb, jako jakýsi maják, a má ukazovat přívětivou tvář Microsoftu a posilovat jeho značku. A za tenhle pozitivní efekt může být firma ochotna dotovat její provoz a obětovat zisk.

Další možnost je, že konkurence na poli cloudových úložišť je příliš velká – je tu Google Drive, Dropbox i další hráči – a Microsoft se prostě snaží bohatou nabídkou zdarma přetáhnout zákazníky na svou stranu.

A jak jste na tom s OneDrivem vy? Používáte ho, nebo dáváte přednost řešením konkurence? Nebo úložiště v cloudu nepoužíváte radši vůbec?

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář