www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft ve videu ukazuje výhody DirectX 12

Microsoft ve videu ukazuje výhody DirectX 12
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že vytvoří video, které ukáže výhody nového API DirectX 12, jež už začíná být aktuální. Očekáváme první zajímavé tituly, jež mají jeho výhod už pořádně využít. Nechybí ale také odkaz na zpackané nové Gears of War.reklama
Video od Microsoftu tak akční formou prezentuje, jaké výhody můžeme očekávat od DirectX 12. Je to jednak vizuálně lepší zpracování her díky podpoře nových efektů, přičemž vývojáři her také počítají s tím, že si budou moci dovolit tvořit celkově mnohem složitější scény, ale toho se nedočkáme hned. Vedle toho nám Microsoft slibuje, že nové API oproti DirectX 11 vymáčkne z GPU o 20 procent výkonu více a z procesoru to bude až o 50 procent. To je dobře známá věc daná například podporou asynchronních shaderů a také mnohem rovnoměrnějšího zatížení vícejádrových procesorů. A pak tu jsou také akční prostřihy her Deus Ex: Mankind Divided, Forza Motorsport 6: Apex, Quantum Break, Just Cause 3, dobře známé Ashes of the Singularity a horkého tématu Gears of War: Ultimate Edition.

Právě zahrnutí nových Gears of War je poněkud pikantní vzhledem k tomu, jaké aktuální problémy jsou s ní spojeny. Nicméně tato předělávka je založena na starém enginu Unreal, který byl jen dodatečně upraven tak, aby podporoval DirectX 12. V žádném případě tak nejde o titul, jenž by využíval plné možnosti nového API.


Microsoft tvrdí, že jeho DirectX 12 mají ze všech API poslední dekády nejrychlejší nástup, což je ostatně logické, protože snad nikdy se nová verze DirectX netěšila takové pozornosti. Jenže první opravdu dostupná hra, která podporuje DirectX 12 ve své originální verzi, jsou právě Gears of War: Ultimate Edition. Pro další hry se připravují patche, jež by to měly dodatečně zajistit (Just Cause 3, The Elder Scrolls Online), ovšem my čekáme především na další tituly, jež by už s novým API počítaly hned při svém prvotním vypuštění na trh.

První z nich přijde už zanedlouho a půjde o nového Hitmana chystaného na 11. březen, tedy už tento pátek. Další hra s již oznámeným datem vypuštění je Quantum Break (5. dubna), někdy na jaře přijde na trh Forza Motorsport 6: Apex (volně šiřitelná variace na šestou Forzu, první na PC), Deus Ex: Mankind Divided nastoupí až 23. srpna a v příštím roce to bude Star Citizen. Na tento rok byly ještě ohlášeny hry Fable Legends, W.N.C: Infantry a Ark: Survival Evolved a není vyloučeno, že se letos dočkáme ještě jiných titulů. Pokud jde ale o ty hlavní AAA hry pro DirectX 12, ty zatím můžeme spočítat na prstech jedné ruky.

Zdroj: Microsoft

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek