www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft vyhodil 60 inženýrů a startuje nový vývoj HoloLens

Microsoft vyhodil 60 inženýrů a startuje nový vývoj HoloLens
, , aktualita
Izraleský zpravodajský server Ynet přišel s informací, že Microsoft z projektu HoloLens uvolnil na 60 inženýrů, kteří si teď budou muset hledat jinou práci. Uvádí se, že se firma rozhodla i zbavit se doposud využívané technologie.reklama
Dle serveru Ynet se tedy ve vývoji brýlí HoloLens, které nám mají před očima vytvořit tzv. rozšířenou realitu, udála zásadní změna. To jednak pro šedesátku inženýrů z Microsoft Israel, kteří na vývoji brýlí pracovali. Z nich je polovina přímo zaměstnaná v Microsoftu a ti dostali šanci si ve firmě najít nové uplatnění a ostatní nemají zaměstnanecký poměr, takže ti si musí hledat práci jinde.

Toto rozhodnutí Microsoftu přitom padlo náhle a neočekávaně, čímž se také přerušily práce, které trvaly již dva a půl roku. Založeny byly přitom na technologii, kterou Microsoft koupil přímo v Izraeli, a to před šesti lety. Tato technologie půjde také z kola ven a namísto ní má Microsoft využít jinou technologii vyvinutou ve Spojených státech. Samotná firma k tomu řekla pouze to, že mění své priority ohledně investic, takže v některých případech budou investice navýšeny a v jiných tomu bude naopak. Není ale zřejmé, jak to konkrétně bude v případě HoloLens, neboť zatím nevíme, kam se tento projekt bude dále ubírat.

Microsoft HoloLens má být ale první holografický počítač pracující s Windows 10 a jeho doposud prezentované schopnosti vypadají velice zajímavě. Jde ale nepochybně o velice složité zařízení, které má fungovat naprosto samostatně, čili bez kabelů a bez přímého propojení s PC, které by poskytlo výkon. Uvidíme tedy, kam se jeho vývoj v nejbližší době posune a doufejme, že Microsoft opravdu nenarazil na slepou uličku a nerozhodl se projekt HoloLens uspat.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek