www.svethardware.cz
>
>
>
>

První HoloLens za 3000 USD přijde příští rok

První HoloLens za 3000 USD přijde příští rok
, , aktualita
Společnost Microsoft si připravila řadu důležitých novinek, mezi nimiž figuruje také headset HoloLens pro tzv. rozšířenou realitu. Ten se chystá vstoupit na trh zatím jako vývojářský kit, a to za ne zrovna přívětivé 3000 dolarů.reklama
Microsoft HoloLens má za sebou další kvartál vývoje, v jehož průběhu jsme se nedozvěděli nic nového. Již předtím ale Microsoft demonstroval jeho schopnosti, které by se daly využít při vzdělávání nebo v různých profesích, čili ani zdaleka nejde jen o hračku. Ovšem samozřejmě bude herní stránka důležitá a umožní vytvořit zcela nový typ her díky tomu, že headset slouží k vytvoření rozšířené reality pomocí zasazení počítačové grafiky do reálného světa. Jde tedy o ostře sledovaný hardware, jenž má větší potenciál než prosté VR headsety jako Oculus.

Také jde ale o daleko složitější hardware, který musí být schopen rozpoznávat své okolí a orientovat se v něm, aby mohl do něj správně integrovat renderovaný obraz, čili není divu, že nejde o levnou záležitost. Microsoft nyní oznámil, že začíná spolupracovat se softwarovými vývojáři, kteří budou mít od prvního kvartálu příštího roku k dispozici tzv. development kit, a to za 3000 dolarů, čili nějakých 72 tisíc korun.


Při té příležitosti také firma zveřejnila novou hru pro HoloLens, která má pracovní název Project X-Ray. Na videu se můžete podívat, jak headset dokáže oživit své prostředí, umístit do hráčovy ruky holografickou zbraň, kterou pak může kosit roboty deroucí se na jeviště. To je něco, co by si asi každý rád přinejmenším vyzkoušel. Další, již starší video ukazuje upravený Minecraft pro HoloLens, který byl prezentován již na E3.


Můžete tak vidět, že tento headset nám dává naprostou volnost pohybu. Navíc ke své funkci nepotřebuje počítač, který by mu dodával třeba potřebný výkon nebo sloužil k připojení speciálních periferií pro mapování prostředí. Dokáže si vše zajistit sám.

Zdroj: wccftech

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře