www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vyřešil dva zásadní herní problémy UWP

Microsoft vyřešil dva zásadní herní problémy UWP
, , aktualita
Universal Windows Platform (UWP) se v poslední době stala terčem kritiky vývojářů i hráčů. Microsoft ji začal více prosazovat jako vhodnou platformu pro šíření her pro Windows 10 a jak se ukázalo, tak moc vhodná v aktuální podobě není.reklama
Problémy se objevily třeba s hrou Quantum Break a ostatně všech her se týkalo to, že nebylo možné využít technologie FreeSync či G-Sync, zapojení více karet v SLI a CrossFire také nefugovalo a pak tu byly a stále jsou další problémy, třeba nefunkční opravdový režim plné obrazovky, který by hře poskytl výhradní přístup k hardwaru nebo nemožnost zasahovat do souborů her kvůli modifikacím. Microsoft slíbil, že na tom začne pracovat, aby byla UWP přátelštější platforma pro uživatele i vývojáře a nyní na svém blogu přinesl příspěvek hlásající, že "Windows 10 je jednoznačně ten pravý systém pro hráče".

Microsoft uvedl, že změny byly provedeny na základě zpětné vazby z Windows Store, herně zaměřených webových stránek a různých příspěvků na fórech. Co tedy na platformě zatím UWP stihl změnit?
  • Podpora AMD FreeSync a NVIDIA G-Sync ve hrách a aplikacích Universal Windows Platform
  • Podpora odemčení fixního počtu snímků za sekundu v hrách a aplikacích UWP

V podstatě jde o tu samou věc, neboť pokud má UWP podporovat FreeSync a G-Sync, musí tu být možnost odemknout fixní framerate. Update začal být rozšiřován již včera, ale pokud jej stále nemáte k dispozici, můžete si jej stáhnout manuálně zde. Microsoft také pojal tuto příležitost k tomu, aby nám připomněl, které hry už podporují na Windows 10 API DirectX 12: Gears of War: Ultimate Edition, Rise of the Tomb Raider, Quantum Break a Forza Motorsport 6: Apex (Beta).

Je třeba ale také zmínit, že tato změna sama o sobě nezajistí, že hry pod UWP hned začnou změnu FPS podporovat. Musí se o to postarat formou aktualizace jejich vývojáři, přičemž nejdříve by měly být upraveny hry Gears of War: UE a Forza Motorsport 6: Apex

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů