www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft Windows 10: plán upgradu pro podniky (Enterprise)

Microsoft Windows 10: plán upgradu pro podniky (Enterprise)
, , aktualita
Když letošního 21. ledna Microsoft oznámil možnost upgradu z Windows 7 a 8 zdarma a jejich podporu po dobu životnosti zařízení, běžní uživatelé se zaradovali. Ve velkých organizacích to ale bude trochu jinak.reklama
Již představený model upgradu zdarma během prvního roku se týká jak individuálních uživatelů se základní verzí Windows 7 či 8, tak malých organizací s Windows 7 Pro a Windows 8/8.1 Pro. O průběžné podpoře Windows 10 a souvisejících službách se mluví jako o „Windows as a Service (WaaS)“. Uvedený scénář bezplatného přechodu se ale nevztahuje ani na Windows 7 Enterprise, které jsou obvyklé u velkých organizací, ani na Windows 8 Enterprise, které jsou podstatně vzácnější.

Protože však Microsoft chápe a vnímá specifické potřeby svých velkých uživatelů, představil jim určený scénář přechodu na Windows 10 i způsoby jejich následné podpory. Pro velké zákazníky bude nadále nejvýhodnější pokračovat v programu Windows Software Assurance, v jehož rámci bude samozřejmě možný přechod na Windows 10 Enterprise.Pracovníci velkých podniků či úřadů potřebují kvůli udržení své produktivity pracovat zavedeným způsobem a velké organizace současně chtějí ochránit dosavadní investice do vlastních aplikací. To znamená jednak jejich konzervativní přístup ke změnám uživatelského rozhraní, jehož poměrně radikální změna se Microsoftu už „vymstila“ u Windows 8, jednak přísné požadavky na zpětnou kompatibilitu nového systému. Obecně panuje u tohoto typu uživatelů spíše skepse ke všemu příliš novému. Velké subjekty budou zkrátka vyžadovat, aby náklady přechodu byly co nejnižší a související změny co nejmenší.

Microsoft proto připravuje dva speciální režimy podpory pro Windows 10 pro velké organizace – stručně je lze popsat takto:
  • Long Term Servicing branches – bude zahrnovat podporu pro mission-critical systémy, která bude obsahovat všechny bezpečnostní a kritické záplaty, ale současně bude minimalizovat změny blokováním aktualizací zaměřených na rozšiřování funkčnosti. Bezpečnostní záplaty budou flexibilně distribuovány prostřednictvím Windows Server Update Services, které umožní správcům systémů kontrolu nad nimi pomocí aplikací pro správu systému jako je System Center Configuration Manager, nebo bude možné získávat příslušné záplaty pomocí Windows Update.
  • Current branch for Business – aktualizace rozšiřující funkce systému budou velkým organizacím distribuovány teprve tehdy, až bude jejich spolehlivost a kompatibilita dostatečně ověřena v segmentu běžných uživatelů. Správci systémů také budou mít možnost vybrané aktualizace přeskakovat a instalovat jen ty vybrané. Bezpečností záplaty pak budou distribuovány v obvyklých intervalech – tedy ve stejnou dobu jako běžným uživatelům.

Microsoft evidentně neponechává nic náhodě a dělá maximum pro to, aby s Windows 10 uspěl co nejlépe i v podnikové sféře. Je jen dobře, že při tom pozorně naslouchá svým uživatelům.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik