www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zkouší celoobrazovkové výzvy pro upgrade na W10

Microsoft zkouší celoobrazovkové výzvy pro upgrade na W10
, , aktualita
Microsoft v necelém posledním roce využil už mnoho různých taktik, jak uživatele přimět k přechodu na nový operační systém Windows 10. Nyní se už jednoroční lhůta pomalu chýlí ke konci, a tak se Microsoft snaží stále více.reklama
Nedávno jsme psali, že Microsoft přestal používat extrémně vtíravé prostředky pro vnucení Windows 10. Mezi to jsme mohli počítat především změnu funkčnosti aplikace GWX, kterou jsme mohli předtím zavřít, a tím odmítnout výzvu k upgradu. Microsoft to ale změnil tak, že zavřením okna s aplikací jsme v podstatě odsouhlasili nabídnutý upgrade, který se později automaticky provedl.

Nyní to ale vypadá, že Microsoft se opět rozhodl být vtíravý, a to s využitím celoobrazovkové výzvy, která upozorňuje, že nabídka upgradu zdarma končí 29. července. Microsoft také píše, že upgrade doporučuje a že Windows 10 jsou tou nejbezpečnější verzí tohoto systému, kterou kdy vyrobil. Upozorňuje také, že je možné se po upgradu vrátit ke staré verzi, a to ve lhůtě jednoho měsíce, po kterou budou data starého systému stále uložena na disku. Firma se také nezapomněla pochlubit, že na Windows 10 přešlo již přes 300 milionů lidí.

Pak máme možnost odstartovat aktualizaci ihned, nechat se upozornit později, ale pak také omezit další upozornění na tři, nebo kupodivu i zcela zrušit další upozornění. Microsoft to tedy zkouší ještě jinak, ale aspoň už uživateli dává jasně viditelnou možnost, jak upgrade odmítnout a nenechat se dále otravovat. Teď jen jestli to za několik dní nebude zkoušet ještě jinak, ale takto to vypadá opravdu na poslední pokus, jak váhající uživatele Windows 7 a Windows 8.1 přimět k upgradu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře